Star Wars hayranlarına zengin olma fırsatı!

 

Sinema endüstrisi gün geçtikçe büyüyor. Star Wars serisinin son filmi ‘Güç Uyanıyor’ sadece gişe hasılatından değil; oyuncaklar, filmler robotlar ve dijital ortamda yapılan reklamlardan da yüksek miktarda gelir sağlıyor.

Star Wars hayranları onunla ilgili her şeye büyük ilgi duyuyor. Bu filmi uzun zamandır takip eden koleksiyonerleri zenginleştirebilir gibi görünüyor.

Star Wars çılgınlığı, koleksiyonerleri de pazara çekmiş görünüyor. Türkiye’nin en çok ziyaret edilen e-ticaret platformlarından sahibinden.com’da, Lego’nun 2001’den beri her yıl 2-3 model çıkardığı Star Wars UCS özel serisi eksiksiz şekilde 99 bin TL’ye satışa çıkarıldı.

Yıldız Savaşları serisinin yedinci filmi Star Wars: Güç Uyanıyor, 50 milyon dolarlık ön bilet satış rakamıyla vizyona girerken filmin karakterleri ve objelerinden oluşan başka bir pazarda da rekorlar kırılıyor. Tekstilden oyuncağa, bilgisayar oyunundan kalem kitaba kadar yüzlerce ürünüyle tüm dünyada büyük bir ekonomi oluşturan Star Wars serisinin, yalnızca son filmi ile ürün satışlarından 50 milyar dolarlık bir hacme ulaşacağı ön görülüyor.

İçinde Millennium Falcon, Yoda, Imperial Star Destroyer gibi Star Wars’un en sevilen öğelerinin bulunduğu 43 bin parçalık 23 setten oluşan orijinal Lego Star Wars koleksiyonunu satışa çıkaran ilan sahibi, ciddi alıcıları davet ederek koleksiyonu satmadan önce göstereceğini belirtiyor.

İLGİLİ HABERLER