Son gün bugün! Social Media Awards Turkey 2018 için başvurular bugün sona eriyor

Türkiye’deki tüm marka ve ajansların sosyal medya performanslarını objektif verilerle ölçen ilk ve tek yarışma Social Media Awards Turkey 2018 için başvurularda sona yaklaşılıyor. Marketing Türkiye ve BoomSonar iş birliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen ödüller 26 Nisan’da Raffles İstanbul’da gerçekleşecek törenle sahiplerini bulacak. Deloitte Türkiye’nin desteğiyle ve Doğan TV’nin iletişim ortaklığında gerçekleşecek Social Media Awards Turkey 2018’e başvurular 12 Mart Pazartesi günü saat 23:59 itibarıyla sona erecek.

Reklamverenlerin ve ajansların yıl boyunca sosyal medyada imza attıkları başarılı işlerin değerlendirileceği yarışmada ödüller, Bo­omSonar’ın objektif sosyal medya verileri ve jüri değerlendirmesi sonucunda sahiplerini bulacak. Sosyal medyaya emek veren kurum ve ajanslar için teşvik edici olmayı amaçlayan Social Media Awards Turkey 2018, kampanya ve içerik üretimindeki kaliteyi her yıl daha da yukarı çıkarmayı amaçlıyor. Türkiye’nin ilk objektif verilere dayalı sosyal medya yarışma­sı Social Media Awards Turkey 2018, yaptıkla­rı proje ve çalışmalarla sosyal medyada ilham kaynağı olan kişi ve kurumları ödüllendirecek. Social Media Awards Turkey 2018’in başvuruları yoğun talep üzerine 12 Mart’a kadar uzatılmıştı.

Deloitte Türkiye destek veriyor

BoomSonar ve Marketing Türkiye tarafından gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük sosyal medya ödülleri değerlendirme sürecine uzmanlığıyla dâhil oldu… Türk pazarlama sektöründe bağımsız bir şirket tarafından destek verilen ilk yarışma olan Social Media Awards Turkey, Deloitte Türkiye’nin desteğiyle verilere dayanan şeffaf yapısını daha da güçlü bir yapıya kavuşturuyor.

Ödüller üç temelden oluşuyor

Social Media Awards Turkey 2018, Jüri Ödül­leri, SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri ve Grand Prix olmak üzere üç temel bölümden oluşuyor. Toplam 35 kategoride gerçekleşecek başvuruları kapsamlı kriterlerle değerlendi­ren Jüri Ödülleri, markaların sosyal medya ve dijital dünyada gerçekleştirdiği kampan­ya, proje ve stratejileri inceleyerek en başarılı marka ve ajansları ödüllendiriyor. Başvurula­rı incelerken BoomSonar’ın sağladığı perfor­mans verilerini de kullanacak olan jüri, tüm kategorilerde en başarılı üç çalışmayı ödüllen­direcek.

SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri 50’ye ya­kın farklı sektörde toplam 24 binden fazla sosyal medya hesabının bir yıllık performansını ölçümlenerek, en başarılı markaları ödüllendiriyor. Tamamen veriye dayanan performans ölçümlemeleriyle belirlenen ödüller, BoomSo­nar’ın sosyal medya marka ölçümleme ve puanlama sistemi SocialBrands sıralamalarına dayanıyor. SocialBrands’in aralarında toplam etkileşim sayısı, hayran sayısı, hayran artışı, performans istikrarı, etkileşimlerin iletilere göre dağılımı, etkileşim oranları, farklı ileti türlerinin kullanım oranları, sektörel perfor­mans, hashtag ve mention kullanımı ve sayfa bilgileri gibi toplamda otuzdan fazla kriter içeren benzersiz algoritmasıyla hazırlanan sıralama, tamamen veriye dayalı ve istatistiksel bir ölçümleme sunuyor.

Social Media Awards Turkey 2018’de büyük ödül olan Grand Prix’de ise markaların yıl boyunca performansı iki farklı şekilde değerlendirilecek. BoomSonar’ın sağladığı objektif sosyal medya verileri ve jürinin tarafsız değerlendirmesi ışığında belirlenecek en başa­rılı marka Social Media Awards Turkey’in en prestijli ödülü olan Grand Prix’i alma hakkını kazanacak.

Başvurular bugün sona eriyor

28’inci yılını geride bırakan Türkiye’nin lider pazarlama platformu Marketing Türkiye ve Türkiye’nin ilk ve en gelişmiş sosyal medya takip, analiz, yönetim ve akıllı iş platformu BoomSonar, sosyal medyanın gelişimine katkıda bulunan marka ve kurumları bir araya getiriyor olmaktan büyük heyecan duyuyor. Sosyal medyanın en başarılı çalışma ve stratejilerini değerlendiren Social Media Awards Turkey 2018’e başvurular 12 Mart Pazartesi günü saat 23:59’da sona erecek. Yarışmanın detaylarını www.socialmediaawardsturkey.com adresinden takip edebilirsiniz.

İletişim:

+90 (212) 211 11 12

İLGİLİ HABERLER