Seranit Grup’ta üst düzey atama

Seranit Grup önemli bir transfere imza attı. Mimarlık ve çevre yapılanması alanındaki çalışmalarıyla ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan Banu Uçak Seranit Grup Proje ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. Uçak yeni görevine Şubat ayı itibariyle başladı. 

Uçak, FMV Özel Işık Lisesi’nin ardından, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nü bitirdi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarım yüksek lisans programına devam etti. Assos Arkeolojik kazısında ve TALU Ltd. şirketinde çalışan Uçak, 2001 yılından bu yana yapı sektörünün öncü bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi’nde çeşitli görevler üstlendi. Banu Uçak Yapı-Endüstri Merkezi’nde son olarak Stratejik Pazarlama ve İş Geliştirme Koordinatörü olarak görev yapıyordu. Uçak bu görevinde kurumun ürün ve hizmetlerine yönelik potansiyellerini geliştiren çalışmalara imza attı. 

Banu Uçak Türkiye’de mimarlık kültürünün ve yapılı çevrenin niteliğini artıran projeler geliştirilmesine öncülük etti. Ağa Han mimarlık ödülleri nominatörlüğü, Dünya Mimarlık Festivali Jüri üyeliği yapan Uçak, Türkiye’de mimarlık alanında düzenlenen etkinliklerin önemli bir paydaşı oldu. Sivil toplum kuruluşlarında da aktif rol alan Banu Uçak halen ULI Türkiye İcra Kurulu ve İNDER Yönetim Kurulu üyesi.   

İLGİLİ HABERLER