Seda Bakan ABC Deterjan’ın marka yüzü oldu

ABC Deterjan bu yıl 35. yaşını kutluyor. Yaşıyla birlikte logosunu ve iletişim çalışmalarında kullandığı sloganını yenileyen ABC Deterjan’ın marka yüzü olarak Seda Bakan seçildi.

ABC Deterjan bu yıl 35. yaşını kutluyor. Temizliğin ABC’si sloganını değiştiren marka yeni dönemde Temizliği Seviyoruz sloganıyla iletişim çalışmalarına devam edecek. ABC’nin yeni iletişim dönemine hazırlık amaçlı olarak geçtiğimiz yıl uzun süren araştırmalar yapıldı. Türk insanının temizlik yaparak mutlu olduğu içgörüsü keşfedildi ve temizliğin sevildiği, iyi geldiği içgörüsünden yola çıkıldı. İletişim çalışmalarının sloganı “Temizliği Seviyoruz” olarak seçildi. Değişen ve yenilenen ABC Deterjan’ın iletişim çalışmalarına 2020 yılı boyunca Seda Bakan ile devam edilecek.

ABC yeni logosunda sadeliği ön planda tuttu

ABC Deterjan’ın 35. yılında hızla değişen dünyaya ayak uydurmak için logosunu da yenilendi. Yaklaşık 2 yıl süren logo araştırma ve tasarım çalışmalarında trendlerin sadelik ve minimalizm yönünde olduğu göz önünde bulundurularak hatları yumuşak bir logo fikrinden yola çıkıldı. Elde edilen içgörüler ışığında ABC’yi en iyi yansıtan, marka değerlerini koruyan ve araştırma kapsamındaki tüketicilerin en çok sevdiği logo tasarlandı. 2020 Şubat ayı itibarıyla yeni ambalajlar raflardaki yerlerini alacak.

İLGİLİ HABERLER