Sabancı Holding’ten 29 Ekim reklam filmi

Sabancı Holding, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti’ne ve değerlerine olan inancıyla birlik ve beraberliğe verdiği önemin altını çizdiği bir kampanyaya imza attı.

Reklam filminin ortaya çıkış süreci ve kampanyanın detayları, Sabancı Holding Kurumsal İletişim Direktörü Filiz Karagül Tüzün ve kampanyanın mimarlarından Puck Communication Kreatif Ajans Başkanı Haluk Erkmen tarafından Sabancı Holding’te düzenlenen kahvaltı etkinliğiyle basın mensuplarına aktarıldı.

sa

Filmin fikir aşamasında üç ajans arasında konkur açtıklarını belirten Sabancı Holding Kurumsal İletişim Direktörü Filiz Karagül Tüzün, “91 yıllık geçmişimize yakışır bir şekilde Cumhuriyet’in 93’üncü yılında birlik ve beraberliğe verdiğimiz önemi vurgulamak istedik” diyerek filmin ana fikrini aktardı. Çok kısa sürede tamamlanan reklam filminin metinlerinin çıkış noktasının merhum Sakıp Sabancı’nın “İşte Hayatım” adlı kitabında gençliğe 10 öğüdünden esinlenerek hazırlandığını belirten Puck Communication Kreatif Ajans Başkanı Haluk Erkmen ise kampanyanın Kurtuluş Savaşı ögelerine vurgu yaptığını belirtti.

Hümeyra ilk kez bir dublaj çalışmasında yer aldı

Cumhuriyet kavramının kadınlara verdiği değerin altını da çizen reklam filminde sanatçı Hümeyra ilk kez bir dublaj çalışmasında yer aldı. Engelli dostu prodüksiyonla hazırlanan film, işaret dili anlatımına da sahip.

Kampanya, eş zamanlı olarak gazete ilanları, dijital mecralar ve #93YıldırBirlikte hashtag’i ile sosyal medyada da yer alacak.

Aynı hedefte birlik olmaya davet eden reklam filminin ve ilanın tam metniyse şöyle:

“Bilgin ve azmin varsa seni diğerlerinden güçlü kılan…
Hedefin varsa önünde; ardındakilere ışık tutan
Güven vermek varsa cesaretinle, 90 yılı aşkın geçmişinde,
Birlik olmak varsa tek bayrak altında sımsıkı,
vatanın her köşesinde…
İşte o zaman Cumhuriyet var.”

Künye

Reklamveren: Sabancı Holding
Reklamveren Yetkilisi: Filiz Karagül Tüzün
Reklam Ajansı: Puck Global
Yaratıcı Ekip: Haluk Erkmen, Selim Bekil, Burak Evlice, Asena Saklayıcı, Güçkan Sarıtekneci, Ömer Onsun, Can Karayalçın, Çağatay Sönmez, İlker Yalçın, Fatma Hasbolat, Ecem Orhan, Ümit Öter
Müşteri İlişkileri: Celil Kaya, Deniz Yaşar, Derya Karadaş
Medya Planlama/Satınalma: Mediacom
Yapımevi: Anima Istanbul
Yönetmen: Ayşe Ünal
Post Prodüksiyon: Anima Istanbul
Kullanılan Mecralar: Tv, Basın ve İnternet

İLGİLİ HABERLER