Ramazanda en çok ne yiyeceğimizi aradık

Ramazanda en çok ne yiyeceğimizi aradık

Online firma rehberi Yellow Pages, Ramazan ayında internette en çok aranan kategorileri sıraladı. Bir önceki aya kıyasla restoran aramaları yüzde 36 oranında artış gösterirken, özellikle Türk mutfağı ve kebapçı aramalarında yüzde 50 artış oldu. Tatlıcılar, yüzde 32’lik artışla en çok aranan ikinci kategori. . Bir diğer ilginç istatistik ise evlere servis aramaları. Evlere servis aramalarında yüzde 27’lik bir artış görülüyor.

Ramazan’da dolaplarımızı doldurduk

Bu yıl Ramazan ayının uzun yaz günlerine denk gelmesi vatandaşların öncelikli olarak gıda konusunda tedbirli davranmasına yol açmış gibi görünüyor. Ramazan ayına hazırlık yapmak ve önceden dolaplarını doldurmak isteyenlerin market aramaları bir önceki aya göre yüzde 17 arttı.

Canımız ne çektiyse aradık

Ramazan boyunca internette en çok aranan ikinci kategori ise tatlıcılar oldu. Bir önceki aya göre yüzde 32 artış gösteren tatlılar, iftar sofralarının vazgeçilmezi gibi görünüyor. Tatlıcıları yüzde 31 artışla pastane ve fırın aramaları takip ediyor. Diğer en çok aranan kategoriler ise yüzde 17’lik artışla bakkal ve kuruyemişçiler.

Ramazan ayında bayram tatili planladık

Bu yıl bayram tatili 9 gün olunca ve havalar çok sıcak seyredince Ramazan Bayramı’nı tatille değerlendirmek isteyenlerdeki artış da aramalara yansıyor. Ramazan ayında seyahat acentesi arayanların oranının bir önceki aya göre yüzde 45 arttığı görülüyor.

İLGİLİ HABERLER