Prof. Dr. Alâeddin Asna Ege Üniversitesi’nde anılacak

İletişim sektöründe 45 yıldır hizmet veren A&B İletişim, kurucusu Prof. Dr. Alâeddin Asna anısına düzenlediği sempozyumlar dizisinin dördüncüsünü Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi iş birliğiyle İzmir’de gerçekleştirecek.

29 – 30 Nisan 2020 tarihlerinde düzenlenecek olan ve mesleki eğitimi geliştirmeyi, iş dünyasıyla üniversiteyi yakınlaştırmayı amaçlayan “Yeni Zamanlar ve Halkla İlişkiler” konulu Sempozyum’da bu defa “İletişim Eğitiminin Geleceği” tartışılacak.

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mine Saran, dördüncü kez düzenlenecek olan sempozyumda hedeflerinin, dijital, siyasal, ekonomik ve toplumsal bir dönüşüm halinde olan dünyada, iletişim disiplininde eğitimin ne yöne evrilmesi gerektiği konusuna çözüm önerileri getirmek, olduğunu söyledi.

A&B İletişim Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Asna ise, artık günümüzde halkla ilişkiler eğitiminin yeni çağın gereklerine bir an önce uyumlu hale getirilmesi gerektiğine dikkat çekti. Bu sempozyumda, meslek uygulayıcılarının çağı yakalamakta karşılaştıkları zorluklardan, teknolojik, çevresel ve etik sorunlardan hareketle, iletişim fakültelerinin eğitim programlarında yapılması gereken yenilikler, somut çözüm önerileri ve uygulamaları tüm yönleriyle ele almayı hedeflediklerini belirtti.

İLGİLİ HABERLER