PepsiCo 50’inci yılını sosyal sorumluluk projeleriyle kutluyor

Dünyanın en büyük yiyecek içecek şirketlerinden PepsiCo, 50. yılını “Fayda Gözeten Performans” vizyonu çerçevesinde belirlenen sosyal sorumluluk projeleriyle kutluyor.

Bu kapsamda, PepsiCo’nun sosyal sorumluluk projeleri ile ilgilenen organizasyonu olan PepsiCo Vakfı, Türkiye’nin de aralarında olduğu çok sayıda ülkede “50. yıl dönümünde 50 armağan” temasıyla kurgulanan sosyal sorumluluk projelerine toplam 5 milyon ABD doları fon ayırdı. 

PepsiCo Türkiye 50. yıl kapsamında, çevre sorunları konusunda bilgili ve sorumluluk sahibi çocuklar yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla ÇEKÜL Vakfı Bilgi Ağacı ile iş birliğine gidiyor. Proje dahilinde İstanbul’da düzenlenecek eğitim programına katılacak 50 öğretmenin katkılarıyla 5000’i aşkın öğrencinin doğayla buluşması sağlanacak. Düzenlenecek fidan dikim şenliğiyle de 10 bin fidan toprakla buluşturulacak.

PepsiCo olarak Fayda Gözeten Performans vizyonumuz bizim için yepyeni bir iş yapış şekli anlamına geldiğini ifade eden PepsiCo Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Didem Şinik ise “Bizler 21. yüzyılda, kendi ihtiyaçları ile etraflarındaki dünyanın ihtiyaçlarını aynı doğrultuya getiren şirketlerin başarılı olacağına inanıyoruz. Seçilen proje ile yapılacak bağış sayesinde de Türkiye’de çevre sorunları konusunda bilgili ve sorumluluk sahibi çocuklar yetiştirilmesine katkıda bulunarak çocukların doğa ile buluşmalarını sağlayacağız” diyor. 

 

İLGİLİ HABERLER