Pembe Top Özge Özpirinçci’ye emanet

Anadolu Sağlık Merkezi’nin Anadolu Efes Spor Kulübü iş birliğiyle meme kanseriyle mücadele konusunda kadınları bilinçlendirmek ve erken tanı farkındalığı oluşturmak için gerçekleştirdiği Pembe Top Sahada projesi beşinci yılında da “erken tanı hayat kurtarır” diyecek.

 Beş yıldır, tüm dünyada “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olarak anılan Ekim ayında düzenlenen proje, oyuncu Özge Özpirinçci’nin gönüllü desteğiyle milyonlarca kadına ulaşacak.

Pembe Top Özge Özprinçci’nin elinden havalanacak

 17 Ekim tarihinde Anadolu Efes Spor Kulübü’nün Zalgiris Kaunas ile oynayacağı Euroleague maçı, oyuncu Özge Özpirinçci’nin pembe top ile yapacağı hava atışıyla başlayacak. Pembe Top Sahada projesine verdiği destek ile ilgili konuşan Özge Özprinçci, “Bu kadar sık görülen bir kanser türünün erken tanı ile tedavi edilebilmesi ve hayatların kurtulabileceği gerçeği bu desteği benim için daha da anlamlı kılıyor. Her sekiz kadından birinde görülen bu kanser türünün korkutucu sonuçlarının önüne yılda bir kez doktora giderek geçmek mümkün olabilir” dedi.

Özpirinçci, tüm dünyada milyonlarca, Türkiye’de binlerce kadını tehdit eden meme kanserinde erken tanı farkındalığın yaygınlaşmasına katkı sağlayabildiği için çok mutlu olduğunu belirtti.

 

İLGİLİ HABERLER