NewCo Türkiye’nin CEO’su açıklandı

Maxus ve MEC’in birleşmesinden doğan NewCo Türkiye’nin CEO’luk görevini Neslihan Olcay üstlenecek. Serdar Aytok ise yeni şirkette COO olarak görev alacak.

GroupM, Maxus ve MEC birleşmesiyle ortaya çıkan NewCo’nun Türkiye yönetim ekibini açıkladı. MEC Global ve NewCo‘nun CEO’su Tim Castree, NewCo Türkiye’nin liderlik görevini Neslihan Olcay’ın üstleneceğini duyurdu.

MEC ve NewCo CEO’su Tim Castree yaptığı açıklamada; “Medya içeriği ve teknolojiyi aynı çatı altında buluşturmak adına, Maxus ve MEC şirketlerini yeni oluşumumuz NewCo’da birleştirdik. Şu an için 1 milyar dolarlık bir gelire sahip olan NewCo; sektörde yol gösteren ve ilham veren olmayı hedeflerken, mükemmel yeteneklere ihtiyaç duyuyor. Bu anlamda NewCo’nun varoluşu her açıdan bizleri de oldukça heyecanlandırıyor. Neslihan Olcay liderliğinde, MEC ve Maxus’u en iyi şekilde harmanlayacak bir ekibe sahip olduğumuza ve NewCo Türkiye’yi gelecek için daha güçlü bir ajans haline getireceğimize inanıyorum. “diyerek heyecanını dile getirdi.

Ocak 2011’den bu yana Maxus Türkiye’nin CEO’su olarak görev yapan ve 23 yıldır reklam ve iletişim sektöründe çalışan Neslihan Olcay, Ocak 2018 itibariyle NewCo Türkiye’nin CEO’luğunu üstlenecek. IAB Türkiye’nin başkan yardımcılarından biri olan ve Mayıs 2017 itibariyle IAB Avrupa Eğitim Yürütme Kurulu Başkanlığına seçilen Olcay, GroupM’de Chief Digital Development Officer olarak sürdürdüğü bir diğer görevine de devam edecek.

18 yıl önce Y&R bünyesinde gruba katılan ve son 2 yıldır MEC’te eş genel müdür olarak görev yapan Serdar Aytok, NewCo Türkiye’de COO olarak güçlü ekibin parçası olacak. 2001 yılından bu yana MEC’te planlama ekiplerinin yöneticiliğinden iş alımlarına, mecra ilişkilerinden genel yönetim alanlarına kadar farklı konularda yetkinliğini artıran Aytok, tüm deneyim ve bilgi birikimini NewCo Türkiye’ye aktaracak.

Kuruluş yıllarından bu yana MEC bünyesinde bulunan ve 2015 yılından beri eş genel müdürlük görevini başarıyla üstlenen Hande Bursalıoğlu Beceren ise; birleşmenin ardından WPP grubuna ait, Millward Brown ve TNS markalarını bünyesinde bulunduran Kantar Insights şirketinin yeni CEO’su olarak kariyerine devam edecek.

WPP Türkiye Ülke Müdürü ve GroupM CEO’su Demet İkiler tarafından yapılan açıklamada ise şu satırlar yer alıyor: “Değişen dünyanın dinamiklerini daha etkin bir şekilde yönetebilmek adına grubumuzdaki gelişmeler ve değişimler devam ediyor. Bu birleşme ile milyar dolarlık gelire sahip yepyeni bir medya, teknoloji ve içerik ajansı doğmuş oluyor. Çok şanslıyız ki; Türkiye’de de bu birleşmeyi besleyecek iki ajansımızın kaynaklarıyla çok daha yenilikçi bir yapıya sahip olacağız. Neslihan ve Serdar’ın geçmiş yıllarda da birlikte çalışma deneyimi bulunuyor; iki ajansımızın güçlü ekiplerinin de desteğiyle harika bir ekip oluşturacaklarına inancım tam.”

İLGİLİ HABERLER