Netflix atakta; “İzleyemiyorsanız dinleyin!”

Netflix Android uygulaması izleyicilerine beğendiği yapımları radyo programı ya da bir podcast gibi dinleme özelliği sunacak. 

Online dizi platformu Netflix, JustWatch’ın açıkladığı verilere göre “en çok izlenmede” birinciliğini açık ara farkla BluTv’ye kaptırmıştı. Ancak bu sezon Netflix, pek çok habere farklı içeriklerle konu olan yapımlarıyla atakta. Yeni özelliğini duyuran video-on-demand platformu bundan böyle yapımlarını dinleyicilerine podcast ve radyo programlarıyla da sunacak.

Geçtiğimiz ay Netflix’in sadece ses özelliği üzerinde çalıştığı duyurulmuştu. Android Police’in haberine göre bu özellik, bazı kullanıcılara sunucu tarafındaki bir güncelleme olarak yansıdı. Şirket bu özelliği geliştirmeden önce de radyo programları ve podcast içeriklerine yatırım yapıyordu. Spotify ve Apple Music’le rekabet edecek olan Netflix, bu pazarda güç kazanmak istiyor.

Kullanıcılarının daha az veri harcamasına da olanak sunan bu özelliğin global olarak ne zaman kullanıma sunulacağı henüz açıklanmadı.

Yılın en çok izlenen online dizi platformu haberine buradan ulaşabilirsiniz.

 

İLGİLİ HABERLER