Nestlé 150. yılında “İyi Beslen, Mutlu Yaşa” programıyla Türkiye’de 150 bin kişiye ulaşmayı hedefliyor

 

Nestlé Türkiye ,Türkiye Diyetisyenler Derneği işbirliğiyle başlattığı “İyi Beslen, Mutlu Yaşa”  programıyla  kamuoyunda  beslenme, sağlık ve iyi yaşam konularında farkındalık oluşturmak için harekete geçti.

3 milyon TL yatırımla gerçekleştirilecek program kapsamında uzmanlar ile 10 ilde bilgilendirme toplantıları düzenlenecek.

Uzmanlar, program kapsamında  150 bin kişiyle beslenme, fiziksel aktivite, ruh ve zihin sağlığı konularında önerilerini ve deneyimlerini paylaşacaklar.

Nestlé Türkiye’nin program kapsamında işbirliği yaptığı uzmanlar;  Acıbadem Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı ve Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul temsilcisi Prof. Dr. Murat Baş, İyi Yaşam Danışmanı Elvan Demirkan, Serbest Dalış Dünya Rekortmeni ve Diyetisyen Şahika Ercümen ve Spor Eğitmeni Murat Bür, etkinliklerde konuşmacı olarak yer alacaklar. Konuşmacılar, “İyi Beslen, Mutlu Yaşa Sohbetleri” programı kapsamında 10 ilde 25 farklı lokasyonda gerçekleştirilecek etkinliklerde uzmanlık alanlarındaki deneyimlerini ve önerilerini halk ile paylaşacaklar, Nestlé Türkiye’nin beslenme, sağlık ve iyi yaşam konularında kamuoyunda farkındalık yaratma çalışmalarına katkı sağlayacaklar.

 “İyi Beslen,Mutlu Yaşa” programını tanıtmak  üzere Nestlé Türkiye CEO’su Félix Allemann’ın ev sahipliğinde, Türkiye Diyetisyenler Derneği Başkanı Prof. Dr. Muhittin Tayfur’un ve uzmanların katılımıyla bir basın toplantısı düzenledi.

“Hergün 1 milyar ‘ın üzerinde kişiye daha sağlıklı ve daha lezzetli ürünler sunuyoruz”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Nestlé CEO‘su Félix Allemann, Henri  Nestlé’nin 1866 yılında İsviçre’nin Vevey kasabasında prematüre bir bebeğin anne sütü ile beslenemediğini öğrenip  ‘farine lactée’ adında ilk süt bazlı bebek mamasını geliştirmesi ve bebeğin yaşamını kurtarmasıyla Nestlé’nin öyküsünün başladığını söyledi.  

İLGİLİ HABERLER