Muhteşem Sultanlar, Türkiye’nin ilk resmi e-spor kulübü oldu

25 Eylül 2018’de yayınlanan yönetmelik sonrası işlemleri tamamlayan Great Sultans, Muhteşem Sultanlar, tescil işlemleri sonrası Türkiye’nin E-Spor Federasyonu’na bağlı ilk resmi e-spor kulübü oldu.

“Dijital Dünyanın Sultanları” motto’suyla bir e-spor takımından daha fazlası olduğunu iddia eden kulüp, kurulmasının üzerinden henüz bir yıl bile geçmeden yaptığı transferler ve turnuvalarla adını duyurmaya başladı. Manisa’dan Elazığ’a Türkiye’nin dört bir yanından gizli yetenekleri çatısı altında toplayan kulüp, Fortnite, FIFA, ZULA, PUBG, yarış oyunları ve mobil oyun takımlarını bünyesinde barındırıyor.

PUBG takımı ile şu an GLL Alpha’da Türkiye’yi temsil eden ilk resmi Türk takımına sahip Great Sultans, FIFA 18 Balkan Kupası yarı finalisti dahil olmak üzere, ülkenin en iyi oyuncularını ekibine katarak şimdiden büyük hedeflere oynadığını gösterdi. Genç kulüp, her biri başarılı isimlerden oluşan takımlarıyla e-spor alanında Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ederek gerek ülke çapında, gerek uluslararası arenada ilklere imza atmayı hedefliyor.

İLGİLİ HABERLER