Mobil çalışanların yüzde 66’sı ailelerine daha çok zaman ayırıyor

Barem tarafından yapılan “Mobil Çalışma Hayatı” başlıklı araştırma mobil çalışmanın ve mobil uygulamaların önemini ortaya koyuyor.

Araştırmaya göre mobil çalışmanın yüzde 41 oranında verimlilik ve yüzde 29 oranında maliyet tasarrufu sağladığı görülüyor. Farklı sektörlerde çalışan 70 üst düzey, 95 orta düzey ve 41 ilk kademe olmak üzere toplam 206 yöneticinin katıldığı araştırmada katılımcıların 82’sini kadınlar, 124’ünü ise erkekler oluşturdu. Çalışmaya 35 yaşın altında 67, 35-50 yaş gurubundan 116 ve 50 yaş üzerindeki 23 kişi katıldı. Mobil uygulamaların önemli olduğunu gözler önüne seren araştırma, geleneksel iş yapış şekillerinin değiştiğine dikkat çekiyor. 

Mobil çalışanlar daha verimli ve daha mutlu

Mobil çalışma, bireylerin verimli ve mutlu olmalarına imkan tanıyor. Hızlı ve verimli iş yapabilme avantajı, insan hayatının en önemli unsurlarından biri olan zamandan tasarruf etmeyi de beraberinde getiriyor. Araştırmaya katılan 4 yöneticiden 3’ü iş yeri dışında çalışanların zaman planlaması yapabilmesinin önemli olduğunu düşünüyor. Araştırmada, mobil çalışanların geleneksel mesai yapanlara göre, yüzde 66 oranında ailelerine daha çok zaman ayırabildikleri dikkat çekiyor. Mobil çalışmanın daha az stresli olduğunu belirtenlerin oranı yüzde 58. Her saat ulaşılabilir olmaktan rahatsızlık duyanların oranı ise yüzde 38.

 

 

İLGİLİ HABERLER