Miele, Down Sendromlu gençlerin yanında!

Miele, Down Sendromu ile ilgili farkındalık yaratmak ve Down Sendromlu gençlerin günlük hayatlarını kaliteli bir şekilde sürdürmelerini desteklemek amacıyla Down Sendromu Derneği ile güçlerini 1 sene önce birleştirdi. Geçen sene Miele Ataşehir Mağazası’nda bulunan aktif mutfakta başlayan “kendi yemeğini hazırlama ve pişirme” üzerine pratiklik kazandırma çalışmaları tüm sene boyunca devam etti. 1 yılda 35 yemek pişirme çalışması yapan Down Sendromlu gençler birbirinden lezzetli menüleriyle aileleri başta olmak üzere, herkesin beğenisini kazandı.

Down Sendromlu gençlerin hayata kazandırılması için yapılan çalışmaların ardından bu sene 19 Mart’ta Dünya Down Sendromlular Günü’nü kutlamak üzere Miele Türkiye yönetimi, dernek yetkilileri ve Down Sendromlu gençler tekrar bir araya geldi. Aileler gençlerin ev işlerine, yemeğe desteklerinin hayatlarını nasıl değiştirdiğinden bahsetti, gençler de Miele Ataşehir Mağazası’nda yıl boyunca yaptıkları yemek pişirme etkinlikleri sayesinde yapabildikleri yemeklerin çeşitliliğinin arttığına değindi.

Etkinlik sırasında gençlerin kazandığı yemek yapma tecrübeleri büyük bir gururla izlendi. Gençler, hazırladıkları cupcake’leri Şef Çiğdem Seferoğlu ile birlikte süslerken, aileler ve katılımcıların süslemelere yardım etmesi esnasında keyifli anlar yaşandı.

Miele Türkiye Genel Müdürü Özgür Bügü, Down Sendromu Derneği Yön. Kurulu Başk. Yardımcısı Fulya Erkmen’den, Miele’nin verdiği destek adına teşekkür plaketi aldı. Özgür Bügü, Miele Türkiye olarak gençlerin sosyal hayatlarına verdikleri destekten ve olumlu sonuçlarını hep birlikte görmekten duydukları mutluluklarını dile getirdi. Fulya Erkmen ise, Miele’ye teşekkürlerini iletirken, ailelerin günlük hayatlarında gençlerin evde yemek yapmaları ile artan destekten söz etti ve yeni projelerin olacağını duyurdu.

İLGİLİ HABERLER