Media Markt Avrupa’da 1 numara oldu

Dünyada 30 binin üzerinde perakende şirketine danışmanlık veren Planet Retail araştırmasına göre, Avrupa’nın 1 numaralı elektronik perakende markası Media Markt oldu.

15 ülkede, 1016 mağazası ve 65 bini aşan  çalışanı ile 900 milyonun üzerinde ziyaretçisine hizmet veren Media-Saturn Holding’e bağlı Media Markt, 50 yıllık bilgi birikimiyle sektörüne pek çok yeniliği getirdi.

Avrupa’daki kendisine en yakın rakibini 7 milyar Euro ciro farkıyla geride bıraktı. Açık ara liderliğini bir kez daha ilan eden Media Markt’ın bağlı olduğu Media-Saturn Holding 2015 yılında 21.7 milyar Euro’luk ciro elde etti.

Media Markt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım konuyla iligli: “Rekabetin yoğun bir şekilde yaşandığı elektronik perakende sektöründe yarım asırdır ayakta kalabilmek büyük bir başarı. Bilgi birikimimiz, tecrübemiz ve bizi bu sektörde farklı kılan özelliklerimizle tüketicimizin kalbinde önemli bir yer edindiğimizin farkındayız. Bize bu gururu yaşatan tüm ziyaretçilerimize teşekkür ediyoruz. Hedefimiz Avrupa’da elde ettiğimiz zafer çıtamızı, Türkiye’de de en üste seviyeye yükseltmek” dedi.

İLGİLİ HABERLER