Louis Vuitton çocuklara yardım ediyor

 

Louis Vuitton ile UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu), savunmasız çocukları desteklemek amacıyla global bir proje hazırlıyor.

Bu kapsamda ilk olarak, Louis Vuitton’un proje için özel tasarladığı Silver Lockit kolye ve bilezik, Louis Vuitton mağazalarında ve internet sitesinde 13 Ocak 2016’tan itibaren satışa sunulacak.

1890 yılında Georges Vuitton’un, müşterilerinin en değerli eşyalarını korumak için icat ettiği karmaşık kilitten esinlenilerek tasarlanan Silver Lockit, zor durumda olan savunmasız çocuklara yardım için kişinin verdiği sözü de sembolize ediyor.

Her Silver Lockit kolye veya bilezik satışından elde edilen gelirin 200$’lık (600TL)  tutarı, UNICEF’e bağışlanacak.

Projenin dijital kampanyası #MAKEAPROMISE ise 12 Ocak 2016’da Louis Vuitton’un ana sponsoru olduğu Los Angeles’taki UNICEF Balosu’nda başladı.

Silver Lockit ürünü satın alarak kampanyaya destekleyenlerden, yardım için verdikleri sözü kanıtlayan “pinky promise” görüntüsünü fotoğraflayıp, #MAKEAPROMISE etiketiyle paylaşmaları istendi.

Louis Vuitton CEO’su Michael Burke konuyla ilgili: “Louis Vuitton’un 20.000 mensubu, projeye fikir üretmek için güçlerini birleştirdi. Amacımız, verdiğimiz sözü mümkün olduğunca çok insana ulaştırmak ve gerçek bir fark yaratmak için herkesin bu sözü birbirine aktarmasını sağlamak”dedi.

 

İLGİLİ HABERLER