Londra sokaklarını çöplerden kurtarmayı sağlayan kampanya

Sokaklarda görmeye alıştığımız sigara ve sakız çöplerinin önüne geçmek için İngiliz firması Hubbub, #neatstreets isimli kampanya başlattı. Commonworks iş birliği ile hazırlanan kampanya soruların cevaplarını sigara izmaritleri ve çiğnenmiş sakızlarla bulduruyor.

Sakızlar için sokaklara yerleştirilen panoların üzerinde “Her yıl sokaklara atılan sakızları temizlemek ne kadara mal oluyor?”, “Londra’nın batısında her yıl 6 ton çiğnenmiş sakız sokaklara atılıyor. Bu, 8 kırmızı telefon kulübesiyle aynı ağırlığa sahip.” gibi soru ve bilgiler yer alıyor. Sakızlarınızı yazı alanın yanında olan şifreli alandaki noktalara yapıştırarak görselleri ve yazıları ortaya çıkarıyorsunuz.

İzmaritler için ise daha farklı bir yol izlenen kampanyada sokaklara yerleştirilen konteynerlerde sağlı sollu iki bölüm yer alıyor. “Dünyanın en iyi oyuncusu kim? Lionel Messi mi, Cristiano Ronaldo mu?” , “Bu seneki Ashes Kriket Kupası final maçını kim kazanır? İngiltere mi, Avustralya mı? ” gibi sorulara oyunuzu izmaritleri atarak kullanıyorsunuz. 

İLGİLİ HABERLER