LC Waikiki’ye Memecan boykotu

LC Waikiki, Salih Memecan’ın karikatür karakterleri Limon ve Zeytin’i çocuk koleksiyonunda kullandı. Ancak Salih Memecan’ın Gezi döneminde çizmiş olduğu “Eylemciler arasında işbirliği” karikatürü eleştirilere sebep olmuştu. Bu sebeple sosyal medyada LC Waiki’ye yönelik boykot tag’leri oluşmaya başladı. Twitter’da, #BOYKOTLCWaikiki, @LCWaikiki yi #alma #aldırma tag’leri kullanılarak marka eleştiriliyor.

İşte markaya yönelik tweet’ler:

Göksen Öz ‏@solduyu_  9 dk.
Yeğenimin kıyafetlerini alıyorduk ancak memecan sonrası eksilen müşteri listenize ailemi de ekleyebilirsiniz @LCWaikiki

@fkuseyri @LCWaikiki her marka yaptığı seçimlerle geleceğine yatırım yapar.bu ülkede bu kadar politik bir karar hem de bu dönemde..!!

felix ‏@cflx  19 dk.
salih memecana para verecek @LCWaikiki yi #alma #aldırma

ateş ilyas başsoy ‏@SONSAYI  4 sa.
LC Waikiki, Salih Memecan yaratığının çizdiği giysiler satıyormuş. Çocuğunuz salya ve kan kokulu giysiler giymesin. LCWaikiki buna son ver!

Derya ‏@saryaDerya  29 dk.
Kendisiyle duygusal yakınlık kurduğum, baya baya sevdiğim tek marka @LCWaikiki . Salih Memecan mevzusu gerçekse tek kalemde silerim.

Püren ⁵⁷ ‏@dumperellas  45 dk.
Salih Memecan ile anlaşan @LCWaikiki ‘yine tebrik ederim. “Boykot edin bizi, almayın ürünlerimizi” demenin en kestirme yolu olmuş.

MarLa Singer ‏@MarrLaSingerr  2 sa.
Aklınca @Memecan_Salih ölümüyle dalgageçtiği #AliİsmailKorkmaz ın sonsözünü hatırlatıyım @LCWaikiki #boykotLCWaikiki pic.twitter.com/DDCqpMEOYD

MarLa Singer ‏@MarrLaSingerr  2 sa.
“Sizinkiler” diye pazarladığınız @Memecan_Salih çok uzun süredir bizimle değil ki!!! @LCWaikiki #BOYKOTLCWaikiki pic.twitter.com/577ElSl9uH

Ceren Altuntas ‏@cerenimo80  2 sa.
Var olduğunu yeni öğrendiğim SalihMemecan çizimli koleksiyonunuzu kaldırmadan sizden alışveriş yapmayacağım @LCWaikiki

 

İLGİLİ HABERLER