KFC’nin ‘parmak ısırtan’ slogan değişimi

Dünyanın en büyük tavuk restoran zinciri KFC, sloganını ‘Parmak ısırtan lezzet’ olarak değiştirdi. Marka özünde bulunan orijinalliğe vurgu yapan slogan, tavukseverlere “kendin ol ve özünden gelen orijinal yanları kutla” mesajını verirken KFC tavuklarının dünyaca ünlü eşsiz lezzetine vurgu yapıyor.

Dünyada 120 ülkede 20 binden fazla şubesiyle hizmet veren en büyük tavuk restoran zinciri KFC, 2017 ile birlikte yepyeni bir marka dünyası inşa etmeye başladı. Yılın başında “so good” sloganını da rafa kaldırarak, marka sloganını “Finger lickin’ good!” yani “Parmak ısırtan lezzet” olarak değiştiren KFC, marka özünü ise iki yıl boyunca süren global çalışmalar sonucunda “Always Original” ile tanımladı. Marka tarihinin en eski ve orijinal sloganı olan “Parmak ısırtan lezzet”e dönerek kendi orijinalliğini kutlayan KFC, Türkiye’deki pazarlama çalışmalarıyla da tavukseverlere “Kendin ol ve özünden gelen orijinal yanları kutla” mesajını veriyor.

“Parmak ısırtan lezzet” sloganının sadece bir marka sloganından ibaret olmadığını aktaran KFC Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Zeliha Şener, sloganın markanın özünden geldiğini ve KFC tavuklarının dünyaca ünlü eşsiz lezzetine vurgu yaptığını aktardı. 2016’da KFC’nin marka özü olarak “Always Original”ı belirlediğini de anımsatan Şener, şöyle devam etti: “Always Orijinal, kendin olmayı, içindeki orijinal yanları ortaya çıkarmayı, kendine has yanlarınla mutlu olmayı ifade eden, insanın özünden gelen orijinalliği kutlayan bir kavram. İçerisinde eğlenceyi, farklılığı, hayattan tat almayı ve kişisel deneyimleri barındırıyor. Marka özümüz ve sloganımız birbirini tamamlıyor. Sloganımızı içimizden çok tanıdık hikayeleri işlediğimiz yeni reklam filmlerimiz, samimi ve eğlenceli bir etkileşim ortamı yaratan dijital kampanyalarımız, farklı tüketici beklentilerinden hareketle oluşturduğumuz yeni menülerimiz ve lezzet sırlarımızı kamuoyuyla paylaştığımız yeni projemiz Mutfak Ortada ile müşterilerimizin hayatına dahil ediyoruz. Müşterilerimize, ‘Kendiniz olmaktan korkmayın, eşsiz lezzetlerimizi içinizden geldiği gibi deneyimleyin’ diyoruz.”

LEZZET SIRRINI MUTFAĞINDA DENEYİMLETECEK
KFC Türkiye, slogan değişimiyle birlikte lezzet yolculuğunun süreçlerine müşterilerini de ortak etmek için kolları sıvadı. KFC Türkiye’nin bu ay itibarıyla mutfaklarını tavukseverlere açtığı yeni projesi “Mutfak Ortada” ile ilgili de konuşan Şener, “KFC’nin tüm orijinal tatlarının hazırlanma süreçlerini göstermek üzere mutfağımızın kapılarını açıyoruz” dedi. Şener, şöyle devam etti: “KFC’nin orijinal lezzetinin sırrı; usta şefler tarafından 11 baharatlı özel karışımla, taze ve yüzde 100 tavuk eti kullanılarak hazırlanmasından kaynaklanıyor. KFC olarak usta eller tarafından hazırlanan lezzetli ve taze ürünlerimize güveniyoruz. Mutfak Ortada projemizle birlikte tüketicilerimizin ‘Parmak ısırtan lezzet’in hazırlanışına baştan sona tanık olmalarını sağlamak istiyoruz.”

İLGİLİ HABERLER