KFC’den yemeği sıcak tutan oyun konsolu!

Fast-food zinciri KFC’den gamer’lara özel yeni inovasyon! KFC, siparişleri sıcak tutmak için geliştirdiği Intel destekli yeni oyun konsolunu piyasaya sürdü. Bu konsolla KFC, müşterilerine oyun oynadıkça siparişlerini sıcak tutma imkanı sunacak. Marka bu inovasyonuyla Sony ve Microsoft’a açıkça meydan okudu.

KFC, kova şeklindeki makinenin yoğun oyun seansları sırasında içindekileri sıcak tutmak ve tüketime hazır hale getirmek için tasarlandığını ve dünyanın ilk yerleşik tavuk odasına sahip konsolu olduğu açıklamasında bulundu.
Tavuk odasını ısıtmak için bileşenlerin ürettiği ısı kullanılırken konsol donanımını düzenli bir sıcaklıkta tutan özel yapım soğutma sistemi sayesinde de siparişler uzun süre sıcak kalabiliyor. Cooler Master web sitesine göre diğer özellikler arasında Intel Nuc 9 Extreme Compute Element ve depolama için iki Seagate® BarraCuda® 1TB SSD sürücüsü yer alıyor.
Konsol, sanal gerçeklik oyunlarını idare etme yeteneğinin yanında, saniyede 240 kare hızı ve 4K ekran uyumluluğu özellikleriyle akıcı bir oyun deneyimi sunacak. Şirketin basın açıklamasında KFC UK & İrlanda Halkla İlişkiler ve Sosyal Medya Yöneticisi Mark Cheevers, “Bu makine, oyun deneyiminiz sırasında tadını çıkarmanız için yemeğinizi sıcak tutmanın yanı sıra yüksek kaliteli oyunları çalıştırabilir. Sony veya Microsoft, bir dahaki inovasyonları için bir tavuk odasının nasıl tasarlanacağı konusunda herhangi bir ipucu isterlerse, bizimle iletişime geçebilirler” dedi.
Bu, fast food zincirinin diğer markalarla yaptığı ilk işbirliği değil. Şubat ayında KFC ve Crocs, kızarmış tavuk baskısıyla kaplı sınırlı sayıda üretilen KFC X Crocs Bucket Clog’u duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER