Karlie Kloss: O artık bilimin süper modeli

“Modellik tüm vaktimi alıyordu ama esas arzuladığım bilim insanı olmak ve teknolojinin nasıl işlediğini öğrenmekti…”

Karlie Kloss eski bir Victoria Secret meleği. Modellik kariyerini eğitimi için bırakarak bir girişimci olmaya karar veren Karlie şu an Kode With Klossy’nin kurucusu olarak anılıyor ve 13-18 yaş aralığındaki kız çocuklarına verdiği burslu eğitimlerle büyük övgü topluyor. Karlie’nin kendi ağzından anlattığı hikaye ise herkese ilham olacak türden;

“Hayattaki en önemli şey denemekten ve başarısız olmaktan korkmamak”

karlie kloss

1992 doğumlu girişimci güzelliği ile dikkatleri üzerine çekerek keşfediliyor, modellik kariyerine Victoria Secret ile devam ederken ve kariyerinde üst basamaklara yeni yeni çıkmaya başlamışken hayallerinin peşinden gitmeye karar veriyor.

“Büyürken bilime karşı çok ilgiliydim. Fakat hiçbir zaman mühendislik ya da yazılım okuyamadım. Ne zaman kampa gidip kod yazmayı öğrendim, o zaman teknolojinin nasıl işlediğini kavramanın ne kadar değerli olduğunu anladım”

karliee

Her zaman bir iş kurmanın ve girişimci olmanın hayalini kurduğunu ifade eden Karlie Kloss girişimcilik kariyerine kurabiye pişirerek başladı. Karlie’s Kookies  adı altında başlattığı projeyle ürettiği kurabiyeleri satarak elde ettiği geliri yardıma muhtaç çocuklara yönlendirdi.

“Sanatı yaratmak için bilime ihtiyaç var”

Kız çocuklarının bilime ilgisini, katılımını arttırmak için ve bilim insanı olacak kadın sayısını yükseltmeyi amaçlayarak Kode With Klossy’i kuran Karlie Kloss şu ana kadar ABD’de 25 şehirde 50’ye yakın bilim kampı kurdu. Eğitimin içerisinde bilgisayar bilimleri, sanal gerçeklik modelleme hatta drone uçurma bile var. Kız çocuklarına tamamen burslu eğitimler veren bilim kampının ana sponsoru Ford. Diğer ünlü sponsor markaları arasında adidas ve Swarovski var.

karlieee

Kode With Klossy’nin internet sitesi için tıklayın

kaynak: forbes

 

 

İLGİLİ HABERLER