iTVF için geri sayım başladı

Yayıncılık endüstrisinin yerli ve yabancı yüzlerce kurumunun yanı sıra binlerce profesyonelini bir araya getiren iTVF 2014, İstanbul Televizyon Forum ve Fuarı için geri sayım başladı. Etkinlik, 12-14 Haziran tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) tarafından ikinci kez düzenlenen etkinliğin bu yılki sloganı “Yayıncılık Dünyasının Geleceği İstanbul’da Buluşuyor” olarak belirlendi. 70 ülkeden 4 bini aşkın katılımcı ve TV endüstrisinin tüm paydaşlarını ağırlayacak olan iTVF 2014’ün açılış törenine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, RTÜK Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun, RATEM Başkanı Dursun Güleryüz ve Televizyon Yayıncıları Derneği (TVYD) Başkanı Zahid Akman katılacak.

Üç gün boyunca yayıncılık ve içerik dünyasının öne çıkan gelişmelerinin paylaşılacağı organizasyonda, teknoloji ve içerik alanında düzenlenecek olan forum programının bu yılki teknoloji oturumlarının teması “Taşınabilir Teknolojiler” olacak. Sektöre yön veren profesyonellerin katılımıyla gerçekleştirilecek forumlarda, ortak geleceğe ilişkin fikirler, TV yayıncılığının geleceğine ışık tutacak yeni teknolojiler, ürünler ve çözümler; sektörün dünyaca ünlü isimlerinin sunumlarıyla katılımcılarla paylaşılacak.

Uluslararası üreticilerin en yeni teknolojiye sahip ürünlerini tanıtacağı stantların yanında, farkındalık yaratacak örnek uygulamalar, ARRI, Canon, Dolby Digital, Eutelsat, Grass Valley, Hitachi, Huawei, Türksat, Yandex gibi alanının dev şirketleri tarafından tanıtılacak. Web TV, Mobil TV, IPTV, 4K, hibrit teknolojiler, Ultra HD yayıncılık, yayıncılıkta bulut bilişim, DVB gibi son yılların en güncel konularının da katılımcılara aktarılacağı etkinlikte, karasal sayısal televizyon yayıncılığına geçiş konusunda önemli etkinlikler düzenlenecek. Fuar süresince, canlandırma, ışık, ses ve görüntü atölyeleri gerçekleştirilecek.
 
Etkinlikte, sosyal ve ekonomik alandaki etkileri günden güne artan “Kültür Endüstrisi” ve tüm dünyada 400 milyon kişi tarafından takip edilen Türk dizi sektörü de ele alınacak. Türk Sineması’nın 100. yılında iTVF’in katkılarıyla Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği tarafından düzenlenecek olan “2. BAK (Belgesel, Animasyon, Kısa Film) SETEM Akademi Ödülleri” de sahiplerini bulacak.

İLGİLİ HABERLER