HTC reklam sorunu hakkında açıklama yaptı

Telefon devi HTC’nin varsayılan klavyelerinde Google AdSense reklamlarının çıkması kullanıcıların bir süredir başını ağrıtıyor. HTC yetkilileri sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını, ancak düzeltmeye çalıştıklarını açıkladı.

Siz de HTC’nin varsayılan klavyesini kullanan amiral gemisi kullanıcılarındansanız, şu aralar klavyenizde reklamlarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle HTC 10, HTC U11 gibi TouchPal firmasının ürettiği yazılımı kullananlar klavyelerinde Google Adsense reklamlarını görebiliyor. Endişe edecek bir durum yok, zira HTC hatanın farkında ve çözümün peşinden gidiyor. Nitekim HTC’nin üst düzey bir yetkilisi şu açıklamalarda bulundu:

Bazı kullanıcılarımız bir hatadan ötürü telefon klavyesinde reklamlar görüyorlar. Bu kesinlikle bizim bir uygulamamız değil ve hatayı en hızlı şekilde düzeltmek için elimizden geleni yapıyoruz.

Bildiğiniz gibi HTC’nin klavye yazılımını TouchPal isimli bir firma üretiyor ve yetkilinin de söylediği gibi problemin kaynağı bu şirket.

Sorunun geçici çözümü de bulunuyor. Ayarlar > Uygulamalar > Tüm Uygulamalar > TouchPal sekmesinden “Güncelleştirmeleri kaldır” butonuna tıklarsanız, uygulama en eski haline gelecek ve reklamlardan kurtulmuş olacaksınız. Yeniden reklam görmemek için Play Store üzerinden uygulamanın güncelleştirilmesine izin vermeyin. Zaten HTC sorunu en yakın zamanda çözecektir.

Kaynak: CNNTürk

İLGİLİ HABERLER