Hollanda’dan genç Yunanistan’dan kalabalık!

GittiGidiyor, 2014 yılı istatistiklerini değerlendirdiği infografik ilginç sonuçlar ortaya çıkardı. İnfografiğe göre 11 milyonun üzerinde üyeye sahip GittiGidiyor eğer bir ülke olsaydı Yunanistan’dan kalabalık, Hollanda’dan ise daha genç olurdu. 

GittiGidiyor, 2014 istatistiklerini değerlendirmek için bir infografik çalışmasına imza attı. Tüketicilerin satın alma davranışlarını inceleyen çalışmada GittiGidiyor’un 11 milyondan fazla üyeye sahip olduğu, bu rakamın da 10 milyon 800 bin civarı nüfusa sahip Yunanistan’dan fazla olduğu vurgulandı. Ayrıca GittiGidiyor’un 18-35 yaş arasındaki üye sayısının bir milyon 571 bin 416 olduğu ve bunun da Hollanda’dan daha fazla genç bir nüfusa sahip olduğu anlamına geldiği belirtildi.

Erkekler daha fazla alışveriş yapıyor

GittiGidiyor istatistiklerine göre sanılanın aksine erkekler (%65) alışverişe kadınlardan (%35) daha düşkün. Geçtiğimiz yılın son dakikalarında, yani 31.12.2013 tarihinde, saat 23:59:41’de son olarak siyah bir erkek ayakkabısı satın alınmış. Sitede en çok tatil günlerinde alışveriş yapılıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı alışverişin en yoğun olduğu bayramların başında geliyor. İnfografikteki ilginç bilgilerden birine göre, haftanın en çok alışveriş yapılan günü ise sendromlarıyla ünlü pazartesi günleri.

2015’e “kablosuz” merhaba 

İnfografiğe göre alışverişin en yoğun olduğu ay, Aralık. Yeni yılın ilk günü ise “Kablosuz analog oyun konsolu”, “Kablosuz klavye mouse seti” ve “Kablosuz modem” ilk üç alışverişi oluşturuyor. Geçtiğimiz yıl, nikâh ve düğün alışverişlerinde de GittiGidiyor şaşırtan rakamlara sahip. 2014 yılı boyunca GittiGidiyor’dan tam bir milyon 558 bin 908 adet nikâh şekeri satın alındı. Cep telefonu, bilgisayar, tablet, beyaz eşya, aksesuar ve küçük ev aletleri en çok satın alınan kategorilerin başında geliyor. 2014’de satılan en pahalı ürün ise 25 bin TL ile antika bir saat.

 

İLGİLİ HABERLER