Hilton İstanbul Bomonti yeni toplantı konseptini açıkladı

Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center, yeni toplantı konseptini açıkladı. Farklı dekorasyonu ile dikkat çeken toplantı odalarında sunulacak “Yenilikçi Toplantılar” adını taşıyan konseptlerin içerisinde soundpainting, yoga/meditasyon, yaratıcı drama ve Bomonti odaklı sanatsal ve kültürel turlar gibi birçok aktivite yer alıyor.

Rahatsız sandalyelerde oturup, bitmek bilmeyen konuşmaları dinlemek ne toplantıyı düzenleyene ne de katılımcıya bir fayda sağlıyor. Rakamlar çarpıcı. Atlassian Araştırma Grubu’nun ABD’de yaptığı bir araştırmaya göre, toplantıya katılanların yüzde 91’i hayal kuruyor, yüzde 39’u uykuya dalıyor, yüzde 45’i toplantıya zoraki katıldığını söylüyor, yüzde 73’ü toplantı dışı bir konuyla ilgileniyor, yüzde 47’si de toplantıların bir numaralı zaman kaybedilen yer olduğuna inanıyor.

Hilton İstanbul Bomonti, “Yenilikçi Toplantılar” adını verdiği yeni toplantı paketleri ile otelde gerçekleştirilecek toplantılarda verimliliği artırmayı ve ekip arasındaki motivasyonu güçlendirmeyi hedefliyor.

Hilton İstanbul Bomonti, toplantılarını rengarenk koltuklar gibi rahat ve keyifli oturma gruplarının hatta salıncağın bile yer aldığı farklı mekanlarda, sağlıklı yaşam trendini de göz önüne alarak iyi ve sağlıklı yiyecekler sunarak bambaşka bir atmosferde yapmak isteyenleri, bu deneyimi yaşamaya çağırıyor. “Yenilikçi Toplantılar” konsepti kapsamında alınan paketlerin gelirinin yüzde 1’i ise Hilton İstanbul Bomonti’nin 2014 yılından bu yana iş birliği içinde olduğu Türkiye Down Sendromlular Derneği’ne bağışlanarak özel ve anlamlı bir amaca da hizmet ediyor.

Hilton İstanbul Bomonti İş Geliştirme Direktörü Esra Altinors, geliştirdikleri yeni nesil toplantı paketleri ile klasik toplantılardan ve ofis düzenlerinden şirketleri kurtarmayı, üretken çalışanların daha mutlu ve motive edilmiş bir ortamda fikir üretmesine olanak sağlamayı amaçladıklarını söylüyor.

Altınörs, “Ulusal ve uluslararası çok sayıda önemli kongre ve konferansa ev sahipliği yapan bir otel olarak toplantı trendlerini de yakından takip ediyoruz. Artık gelişen teknolojilerle birlikte hayatlarımız da değişti ve bambaşka bir dünyada yaşıyoruz. Hayatlarımızın değişmesi ile birlikte toplantılara olan bakış açımız da değişti ve biz de her alanda olduğu gibi bu alanda da öncülük yaparak toplantıları daha renkli, daha yaratıcı ve daha verimli hale getirecek yepyeni toplantı paketleri tasarladık” diyor.

“Yenilikçi toplantı” konseptlerinin, toplantıya katılanlarda farkındalığı ve verimliliği artırmada en önemli unsurlardan biri olduğunu dile getiren Altınörs, yaratıcı toplantıların katılımcıları rahat hissettirdiğini ve böylelikle daha fazla söz aldıklarını, bunun sonucunda da daha açık bilgi paylaşımı yapılabildiğinin altını çiziyor.

Yeni atölyeler başlıyor
Hilton İstanbul Bomonti’de gerçekleşecek ve özel bir sanat ekibi ile birlikte tasarlanacak yaratıcı toplantı konseptlerinin içerisinde “Hikaye anlatıcılığı” “Soundpainting”, “Yoga/meditasyon”, “Yaratıcı drama” ve “Bomonti odaklı sanatsal ve kültürel turlar” gibi birbirinden keyifli aktiviteler yer alıyor. Yenilikçi toplantı konseptlerinin, iş toplantılarında yönetici ve çalışanların konsantrasyonunu ve yaratıcılık seviyelerini artırması, çalışanların daha keyifli ve daha stressiz bir ortamda işlerini planlaması, toplantılarda harcanan zaman ve verimliliği olumlu yönde etkilemesi bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER