Hayvan Hakları İzleme Komitesi’nden Koton’a protesto: “Kürkler hayvanlara aittir, insanlara değil!”

Hayvan Hakları İzleme Komitesi (HAKİM) ürünlerinde yüzde 100 tilki kürkü kullandığı gerekçesiyle giyim markası Koton’u boykot etmeye çağırdı.

Sosyal medya hesaplarından Koton’un “gerçek tilki kürkü” etiketli ürünlerinin fotoğraflarını paylaşan HAKİM, “Kürkler hayvanlara aittir, insanlara değil” diyerek markayı protesto etti.

HAKİM, sosyal medya üzerinden Koton’a “2017’de etik olmayan bir ticaret anlayışını sürdürmeye devam edecek misiniz? Bu devirde hâlâ kürk pazarlamayı etik, vicdanî buluyor musunuz?” sorusunu yöneltti ve bu çağrıya eş zamanlı olarak change.com’da imza kampanyası başlatıldı.

Kampanya metninde “Koton ürünlerinde gerçek tilki kürkü kullanıyor ve bundan gurur duyarak etiketler basıyor. Koton’un bu ilkel ve bencil katliamına sessiz kalmamalıyız. Derisi yüzülerek kürkü çalınan hayvanlar dışında kimsenin ısınmak ya da ‘yaşamak’ için kürke ihtiyacı yoktur. Bu kampanya ile söz konusu ‘gerçek kürk’ ürünün üretiminin kalkmasını istiyoruz. Bir imza da siz atın kürkü için katledilen hayvanları kurtaralım!” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca Twitter’da kullanıcılar, Twitter’da da kullanıcılar #kürkehayır, #kürkvahşettir ve #kotonboykot etiketleriyle firmaya tepki gösterdi.

Kaynak: diken.com.tr

İLGİLİ HABERLER