Hafta sonu kebap ve balık yiyoruz

 

Online restoran rezervasyon platformu Quandoo, Türklerin restorana gitme alışkanlıklarını araştırdı. Bu araştırmaya göre en çok restorana gittiğimiz günler Cuma ve Cumartesi. Platform üzerinden en çok rezervasyon ise Çarşamba ve Cuma günü yaptırılıyor. Buna karşılık en az rezervasyon yaptırma günümüz ise Pazartesi.

 

Türklerin 2016 yılının başından itibaren en çok tercih ettiği restoranlar ise Türk Mutfağı (yüzde 35), kebap (yüzde 28), Dünya Mutfağı (yüzde 15), balık (yüzde 10).

 

Hafta içi Dünya Mutfağı, Hafta sonu klasikler…

Hafta içi en çok rezervasyon yaptırılan restoran türlerinde ise Dünya Mutfağı ve Türk Mutfağı ön plana çıkarken, hafta sonu ise Türk Mutfağı ve Kebap restoranlarını tercih ediyoruz. Hafta içi rezervasyon yaptıran tüketiciler dünya mutfağı servis eden mekânları tercih ederken, hafta sonu ise daha klasik mekanlar olan kebapçılar balıkçılara rezervasyon yaptırıyor.

 

Avrupa’da Karaköy ve Arnavutköy, Anadolu’da Bağdat Caddesi ve Ataşehir

Yılın ilk aylarında en çok tercih edilen lokasyonlar arasında Avrupa yakasında Karaköy ve Arnavutköy bulunurken, Anadolu yakasında ise Bağdat Caddesi, Ataşehir ve Kalamış ön plana çıkıyor.

 

İLGİLİ HABERLER