Günseli Özen Ocakoğlu: “Cannes Festival De Palais’de kimlere rastladım?”

Günseli Özen Ocakoğlu: “Cannes Festival De Palais’de kimlere rastladım?”

Lumiere Theatre Cannes Festival Sarayı’nın en büyük konferans salonu.

Salı sabahı ardı ardına üç konuşmacı da dinlemeye değer. Sahneyi iyi görebileceğim bir yere konuşlanıp ardı ardına izliyorum. Zaten kalkan bir daha salona giremeyecek.

Her ne kadar ünlü konuşmacılarda yer bulunamazsa da bu yıl Cannes Lions Festival Sarayı’ndaki katılım geçtiğimiz yıllardan daha zayıf. Rakamlar başka bir şey söyleyebilir çünkü Festival Sarayı’nın oteller bölgesine uzanan sahili Cannes Lions sponsorlarının açtığı kiosklarla uzayıp gidiyor. Cannes’a sadece konferans izleyip kazanan işleri görmeye gelmek burada geçen zamana yazık etmek demek. Networking tavana vuruyor. Öyle ki burada başlayan “birlikte bir şeyler yapma” duygusu İstanbul’da hayata geçiyor. Örnekleri var mı? Sayısız denecek kadar çok…

Bu yıl Türkiye’den geçen yıla oranla daha az iş başvurdu diyorlar. Rakamlar henüz açıklanmadı ancak festivaldeki Türk sayısı geçtiğimiz yıldan çok daha yüksek. Öyle ki, akşam yemekten dönerken sokağa taşmış masalarda sektörün ajans ve reklamveren temsilcilerini görüyorum.

Sanırım karşılaştığım en kalabalık kadro Ülker’den. Zuhal Şeker’in Başak Kzucnic, Bahar Erbengi ve Hande Gün ile katıldığı yılları hatırlarım. Şimdilerde Hande Gün ekibiyle burada. “Ülker’den en az 20 kişi buradayız” diyor.

Cannes Lions’un en devamlı takipçileri arasında olanlar bu yıl ilk kez gelenlere rastlıyorum. Lale Saral Develioğlu, Zuhal Şeker, Nazlı Nalbantoğlu, Yaşar Akbaş, Orçun Onural, Cüneyt Devrim, Rima Özdemir, Aslı Ödiyet, Kadriye Karakaş, Elif Güvenen, Serhat Gürcü, Seden Gürcü, Burçun İmir, Oğuzhan Akay, Gönül Birkiye, Koray Bilici, Yale Habif ve elbette Viki Habib Cannes Türkiye temsilcisi olarak Cannes’da.

Günseli Özen Ocakoğlu – Cannes

İLGİLİ HABERLER