Google’dan yeni mesajlaşma uygulaması: Allo!

Google’ın yeni mesajlaşma uygulaması Allo, Google I/O 2016 etkinliğinde resmi olarak duyuruldu.

Shift Delete’in haberine göre, Google Allo, içerisinde Google Assistan ile beraber geliyor ve güvenilirliği ile öne çıkıyor. Bu uygulamanın şirketin bir diğer mesajlaşma uygulaması olan Hangouts’un yerini alacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü Allo, Google’ın yeni iletişim anlayışının bir ürünü.

Allo’ya bağlanmak için telefon numaranız veya Google hesabınızla giriş yapıyorsunuz. Uygulamada diğer mesajlaşma uygulamalarında gördüğümüz temel işlevlerin hepsi bulunuyor. Allo’nun bir diğer önemli özelliği de Google Asistan ile beraber gelmesi. Bu sayede direk olarak Allo’ya soru sorarak örneğin yakınınızdaki restoranları sorabiliyor ve anında cevap alabiliyorsunuz.

Diğer chat botlarına göre çok daha akıllı olduğu söylenen bu asistan ile birçok farklı konuda “sohbet” edebiliyor ve bilgi alabiliyorsunuz. Örneğin Real Madrid’in son maçının kaç kaç bittiğini bu asistana sorabilirsiniz. Bir başka örnek de asistana Cristiano Ronaldo’nun en iyi hareketlerini sorduğunuza size bu hareketlerden derlenmiş bir YouTube videosu gönderiliyor.

Son olarak Allo’da yapılan tüm konuşmaların şifrelendiğini ve bu nedenle çok güvenli olduğunu belirtelim. Google Allo uygulaması bu yaz, hem iOS hem Android için yayında olacak.

İLGİLİ HABERLER