Golden Drum’ın yeni Hall of Fame üyeleri açıklandı

18-20 Ekim tarihlerinde Slovenya’nın başkentinde düzenlenecek Golden Drum Festivali’nden haberler gelmeye devam ediyor. Avrupa’nın en önemli reklam ödüllerinden biri olan Golden Drum, yaptığı basın duyurusuyla birlikte Hall of Fame’e katılan iki yeni ismi açıkladı.

Yapılan basın duyurusunda “Golden Drum, Hall of Fame’e katılan yeni üyeleri Csaba Gosztonyi ve Johannes Newrkla’yı açıklamaktan gurur duyar.” deniliyor.

Csaba Gosztonyi reklamcılık kariyerine 1998’de editör ve muhabir olarak başladı. Golden Drum festivaline duyduğu ilgiyi Macar profesyoneller, ajanslar, medya ve en önemli Macar kreatifler ile paylaştı. Budapeşte’de ve diğer Macar şehirlerinde reklam etkinliklerine imza atan Csaba, birkaç üst düzey Golden Drum yol şovu düzenledi. Golden Drum’ın işbirliğiyle sektördeki sistemin bir parçası olmadan önce Macar genç sanatçıları motive etmede büyük rol oynadı. Yerel ve uluslararası ödüller kazanan Carbon Group Communication ajansını kurdu. Csaba 2002 yılından beri Golden Drum’ın büyükelçisi olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Johannes Newrkla, Viyana Merlicek & Grossebner Yönetici Ortağı ve kurucu ortağı ve Viyana merkezli bir reklam ajansı olan Bluetango’nun CEO’su olarak tanınıyor. Avrupa’nın en önemli sanat yönetmenleri kulübü olan Art Directors Club of Europe’un kurucu üyesi olan Newrkla, 8 yıldır ADC*E’nin başkanlığını yürüttü ve kulüpte halen mali işler sorumlusu olarak görev yapıyor. Birçok ulusal ve uluslararası ödül kazanan Newrkla, ADC*E ödülünün başkanı, The Cup (Kıtalararası Reklamcılık Kupası), Golden Drum, CCA-Avusturya, Die Klappe (Almanya) ve diğer pek çok üyesinin üyesiydi.

Golden Drum, Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen’i 2015’te Hall of Fame üyesi olarak seçmişti.

Csaba Gosztonyi ve Johannes Newrkla’nın bu sene dahil olduğu Hall of Fame’in diğer üyeleri ise söyle: 

Adrian Boțan, Jure Apih, Farid Chehab, Ivan Chimburov, Michael Conrad, Jan Mariusz Demner, Meta Dobnikar, Dušan Drakalski, Ami Hasan, Jiri Mikeš, Juli Nemes, Günseli Özen, Milka Pogliani, Ulrich Proeschel, Daniel Ružička, Dragan Sakan, Juraj Vaculik, Vital Verlič, Darek Zatorski ve Jarek Ziebinski.

İLGİLİ HABERLER