GittiGidiyor çalışanlarından kadınların iş dünyasındaki önemine dikkat çeken tiyatro oyunu

GittiGidiyor’un kadınların kariyer hayatlarında yaşadıkları zorlulara çözüm bulmak, onları destelemek ve gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla çalışmalar yapan GittiGidiyor WIN Grubu (Women’s Initiative Network) tarafından “Yayında mıyız?” isimli bir tiyatro etkinliği hazırlandı. 25 GittiGidiyor çalışanının rol aldığı tiyatro gösterisi 11 Ağustos Perşembe günü İstanbul’un önde gelen tiyatrolarından Ak’la Kara Tiyatro’da tüm GittiGidiyor çalışanlarına sahnelendi. 

İş hayatında Kadın ve erkeğin farklı rollerini, farklı yaklaşımlarını ve yaşadıklarını mizahi bir şekilde ele alan, bunun yanı sıra işte kadının yeri ve önemini vurgulayan oyun, seyirciler tarafından büyük alkış aldı. 

WIN Grubu’nun koordinasyonunda yapılan hazırlıklarda tiyatro oyununda sahneye çıkacak çalışanlar, 2 ay boyunca çeşitli eğitimler aldı. Uzmanlar tarafından başta temel oyunculuk olmak üzere nefes, beden dili gibi konularda eğitimler verildi. Eğitimler ardından başlayan provalar ise bir ay boyunca devam etti.

Amaç kadın çalışanlar ile ilgili farkındalığı artırmak

Bu tiyatro oyunu ile iş dünyasında kadınlar ile ilgili farkındalığı artırmayı hedeflediklerini belirten GittiGidiyor Pazarlama Direktörü ve WIN Grubu Başkanı Feyza Dereli Fedar, , çalışanların rol aldığı bu tiyatro oyununun bir ilk olduğunu, ilerleyen aylarda bu oyunun birkaç kez daha sahneleneceğini belirtti. Gelecek yıllarda da bu tarz tiyatro oyunları ile çeşitli konularda farkındalığı artırmaya yönelik etkinlikler düzenlemeye devam edeceklerini söyleyen Fedar, “eBay global ile aynı anda gerçekleştirdiğimiz WIN (Women’s Initiative Network) yapılanması ile cinsiyet ayrımcılığı, kadınların iş ve özel hayatlarında karşılaştıkları zorluklara dikkat çekerek çalışanlar arasındaki etkileşimi arttırmaya yönelik etkinlikler düzenliyoruz. Yine bu amaçla sadece kadın çalışanların katıldığı kahvaltı organizasyonları ve “Süper Kadınlar!” adı altında seminerler organize ediyoruz. Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve üst düzey kadın liderlerle buluşmalar gerçekleştirerek GittiGidiyor kadınlarının hem kariyer hem de özel hayatlarında karşılaştıkları zorluklara ışık tutmaya çalışıyoruz.” dedi. 

GittiGidiyor İnsan Kaynakları Müdürü Murat Yüksel ise açıklamasında düzenledikleri kişisel gelişim programları ve eğlenceli etkinliklerle çalışanlarının verimliliğini arttırmaya yönelik faaliyetlerine devam edeceklerinin altını çizerek,  “Oluşturulan yıllık etkinlik takvimiyle IK ekibimizin de içinde yer aldığı ve farklı departmanlardan çalışanların bir araya geldiği GittiGidiyor etkinlik ekibi, şirket içinde motivasyonu artıracak etkinlikleri yönetiyor. Organizasyonlar için ayrı bir bütçeye sahip olan bu ekip tematik happy hour’lar, workshoplar, yıllık değerlendirme toplantıları dışında birçok sosyal etkinlik de düzenliyor.” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER