“Genç Sosyal Girişimci” ödülleri için yarış başlıyor!

İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Genç Sosyal Girişimci Ödülleri’ne başvuruları 1 Haziran 2016 tarihinde başlıyor. Sosyal girişimcilik anlayışının yaygınlaşmasını amaçlayan yarışmaya, 18-29 yaş arasındaki tüm genç sosyal girişimciler başvurabilecek.

International Youth Foundation (Uluslararası Gençlik Vakfı), Sylvan/Laureate Foundation (Sylvan/Laureate Vakfı) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından hayata geçirilen BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri, yedinci kez topluma pozitif katkı sağlamayı başarmış 10 projeyi ödüllendirecek. 

Bugüne kadar Zumbara, Eşya Kütüphanesi, SineMASAL, Askıda Ne Var, Hayat Sende ve Misafirpetver gibi toplumsal sorunlara çözümler üretmiş 60 projenin seçildiği yarışma, içinde yaşadıkları topluma pozitif katkı sağlamayı başarmış genç sosyal girişimcilerin liderlik vasıflarını ve sosyal alanlarda liderlik becerilerini geliştirmelerini amaçlıyor.

Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da yarışmada finale kalan 10 adaya 3 bin dolar maddi/nakdi destek verilecek ve adaylar Youthactionnet® tarafından yapılan “Küresel Genç Sosyal Girişimciler” programına katılma hakkı kazanacak. Yarışmanın son başvuru tarihi ise 25 Eylül 2016.

 

İLGİLİ HABERLER