Geleceği değiştiren kafalar iz bırakan markalar Ankara ’da buluşuyor…

 

Ankara Ticaret Odası ev sahipliğinde bu yıl ikincisi gerçekleşecek Ankara marka Festivali, 14–15–16 Aralık 2016 tarihlerinde Ankara Congresium’da kapılarını açacak. “AMF Kapılarını Geleceğe Açıyor” temasıyla gerçekleştirilecek festivale, Türkiye’de ve dünyada kendi alanında marka olmuş ünlü isimler konuşmacı olarak katılacak. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 9 bin katılımcının takip ettiği etkinliği bu yıl 15 bin kişinin izlemesi bekleniyor.

handefiratAnkara Ticaret Odası ev sa­hipliğinde geçtiğimiz yıl pek çok markayı ve ko­nuşmacıyı Başkentlilerle buluşturan Ankara Marka Festivali (AMF) bu yıl ikinci kez 14-15-16 Aralık tarihlerinde Ankara Congresium’da gerçekleştirilecek. Festivale, aralarında Hande Fırat, Cemil Tokel, Ahmet Pura, Mehmet Dinçerler, Sami Kariyo, Abbas Güçlü, Neslişah Alkoçlar Düzyatan, Fatma Turgut, Ferman Akgül, Murat Kolbaşı, Si­nan Öncel, Nazım Salur, Hakan Baş, Evrim Aras, Gamze Cizrel’in de bulunduğu, kendi alanında bireysel marka haline gelmiş ünlü isimler, ekonomide lider firmaların üst dü­zey yöneticileri, uluslararası temsilciler, akademisyenler, marka, reklam ve iletişim dünyasından uzman konuşmacılar katıla­cak. AMF’de bu senenin ana oturumlarında marka inşası, marka kimliği, marka yarat­ma, tutundurma ve marka stratejileri, mar­ka-patent koruma, Ar-Ge, teknoloji, marka aşkı ve sadakati, marka şahsiyeti, marka ve tüketici hakları, marka ve bilim kurgu ilişkisi, marka yaratmada bilimin rolü ko­nuları ele alınacak. İlham veren isimler de iyi fikir, inovasyon, yaratıcılık, ilham, bilim, sanatçı ruh, sportmen tavır, hikaye yaratma, eğitim, kişisel gelişim, ekip ruhu, yarışmacı ruh, inanmışlık, deneyim, benc­marking, başarı öyküleri ve gençlik üzeri­ne konuşacak. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 9 bin katılımcının takip ettiği etkinliği bu yıl 15 bin kişinin izlemesi bekleniyor. 13 Aralık’ta özel davetliler ve basının katılımıyla açılışı yapılacak olan festival bu yıl “AMF Kapıla­rını Geleceğe Açıyor” temasıyla gerçekleş­tirilecek.

Türkiye’nin en kapsamlı marka festivali

amfGeçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da etkin­liğin organizasyonunu üstlenen TemaCC CEO’su Taylan Özcan, Ankara Ticaret Odası’nın ev sahipliğini yaptığı Ankara Marka Festivali’nin içeriğini planlarken tek düşüncelerinin, içeriği dolu ve katılım olarak geniş bir yelpazeyle farklı bir kon­ferans modelini Türkiye’de uygulamak ol­duğunu belirtiyor. “Geçtiğimiz sene ilkini gerçekleştirdiğimiz AMF bu anlamda bek­leneni karşıladı” diyen Özcan, “67 konuş­macı ve 43 oturumla gerçekleştirdiğimiz festivalde 8 bin 700’un üzerinde katılımcı Ankara’nın markalaşma üzerine bilinci­ni ortaya koydu. Bu yıl 14-15-16 Aralık’ta Congresium’da gerçekleşecek AMF ile An­karalılar, bu sene Türkiye’nin en kapsamlı ve en çok konuşmacının yer aldığı marka festivalini izleyecek” diyor. Bu yılki fes­tivalin yeniliklerinden bahseden Özcan, “15 Temmuz’da büyük Türkiye’nin yüce halkının gösterdiği iradeyi işleyeceğiz, teknolojinin 5’inci boyutunu anlatacağız, dijital medyada 10 sene sonrasını göste­recek, markalaşmanın geleceğini anlata­cağız. Rol modellerin deneyim paylaşım­ları dışında gençlerimize önemli destek programları geliştirdik ve bu bağlamda 360 derece marka, 360 derece pazarlama, dijital pazarlama üzerine eğitim sınıfları oluşturduk. Özellikle bu eğitim sınıfları­nın oluşmasında basta Marketing Türkiye ekibi ve DPİD, İDA ve IAP’in büyük emek­leri söz konusu. Bunun dışında müzik ve etkinlik yönetimi üzerine ve gastronomi üzerine sınıflar açtık. Türkiye’nin eğlen­ce ve etkinlik sektörünün lider firmaları ve yöneticilerinin katıldığı müzik ve spor yönetiminin konuşulacağı verimli bir sı­nıf olacak. Gastronomi tarafında Mutfak Magazin dergisi ve ekibinin katkıları çok büyük. Büyük bir ekiple gerçekten leziz bir marka konferansına tanıklık edecek­siniz” diyerek festivalin bu yılki içeriğini özetliyor.

Sektör STK’larının desteği çok önemli

amf58Festivalin bu yılki içerik oluşturma süre­cini TemaCC ile birlikte üstlenen Marke­ting Türkiye’nin Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen ise festivali “Ankara Ticaret Odası’nın yaptığı en iyi işlerden biri” ola­rak değerlendirerek, “Geçen yıl festivalin ilki yapıldı. Bilgiyi toplayıp Anadolu’nun göbeğinde bilmesi gerekenlere aktarıyoruz. 100’den fazla konuşmacının katılacağı fes­tivalde ünlü yüzler, sanatçılar, şarkıcılar, girişimciler, danışmanlar yer alacak. Üç tane sektör STK’sı; IAB, İDA, DPİD katılım sertifika programları düzenledi. AMF, he­nüz ikinci yılı olmasına rağmen Türkiye’nin en büyük marka festivali konumuna yük­seldi. Bu konuda sektör STK’larının festi­vale sahip çıkması çok önemli. Mutlaka her yıl düzenlemeli ki amacına ulaşsın. Üstelik festival bu yıl içerik anlamında da çok dolu. Üç gün boyunca anlatımlar olacak. 15 bin kişi katılacak ve bu büyüklükle Ankara’nın İstanbul’la yarışacağı öngörülüyor” diyor.

İLGİLİ HABERLER