Etstur Yurt Dışı Turlar Müdürü: İbrahim Cenk Okumuş

 

2005 -2009 yılları arasında da Etstur Yurt Dışı Operasyon Müdürü olarak görev yapan İbrahim Cenk Okumuş, 2016’da Yurt Dışı Turlar Müdürü oldu.

Uzun yıllar Fransız Incoming pazarı için çalıştıktan sonra yeniden Etstur’da çalışmaya başlayan Okumuş, Incoming ve outgoing alanlarında uzman olan tecrübeli ve üniversite yıllarından beri turizm alanında görev yapıyor.

Cenk Okumuş hakkında:

1968, İstanbul doğumlu olan İbrahim Cenk Okumuş, Galatasaray Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi’nde İşletme okudu. Üniversite yıllarında Turcom Individual operasyonlarında çalışmaya başladı. Arkasından 1988’de o zamanki adı Gürkay Turizm olan Marmara’da Fransızca Anadolu rehberi olarak çalıştı. 1989-1998 yılları arasında Tentur’da, Fransa’nın önde gelen tur operatörlerinden Fram Tours rehber kadrosunda yer aldı. 

1995 yılında Airtour’da outgoing alanında çalışmaya başladı. 2000’li yıllarda serbest rehber olarak Duru Turizm, İstmar, Yeşil Elma, Hürtur, VIP Turizm, 7 Tur gibi firmaların operasyonlarında sorumlu rehber olarak çalıştı. Zamanla şef rehber pozisyonuna yükseldi. 
2002’de yeni açılan Cafetur’un Genel Müdürü oldu. Bir sene kadar işe alımdan operasyona kadar her görevle ilgilendi. 2005 yılında Etstur ailesine katılan Okumuş, daha sonra uzun yıllar Fransa Incoming pazarı için çalıştıktan sonra Outgoing’e dönüş yaparak Etstur’la kaldığı yerden yoluna devam ediyor.

İLGİLİ HABERLER