Erkekler ve bayanlar voleybol lig maçları Saran Medya’da

Türk Bayanlar Milli takımının yurtdışı turnuvalarda elde ettiği başarılar ve Avrupa Kupalarında kulüp düzeyindeki başarılarla, Japonya, Kore, Almanya, Rusya, Brezilya, Sırbistan ve ABD dâhil dünyanın her yanından çok sayıda uluslararası süper star artık Türk liglerinde rekabet ediyor. Erkekler ve Bayanlar Ligi, 12’şer takımdan oluşuyor ve her sezon 100’ü aşkın maç yapılıyor. 2012/2013 CEV Şampiyonlar Ligi’ni kazanan Vakıfbank ve 2010 Dünya Kulüpler Şampiyonu Fenerbahçe Acıbadem ve 5 kez Türk liginde şampiyon olan Galatasaray Daikin, ligdeki takımlar arasında yer alıyor.

Saran Medya tarafından alınan yayın hakkı, tüm TV platformlarını, geniş bantlı ve mobil tüm cihazlar ile haber erişimi dâhil olan tüm formatları kapsayacak. Saran Medya Spor Grup Başkanı Selim Usta’nın açıklamasında; “Türk spor pazarına yatırımlarımız her geçen gün artıyor. Böyle heyecan verici bir rekabeti program hakları portföyümüze eklediğimiz için son derece heyecanlıyız ve Türk Voleybol Ligi’nin global ölçekte medyada en geniş şekilde yer almasını sağlayacağız. Türk markalarının reklam veren olarak böylesine büyük, uluslararası bir organizasyonda, yurt dışından da izlenme fırsatını elde etmelerini de büyük bir şans olarak görüyoruz” sözlerine yer verdi.

1’inci Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil de konuyla ilgili olarak “Saran Medya ile heyecan verici bir işbirliği yaptık. Tutkusu, Türk sporunun gelişimi konusundaki kararlılığı ve güçlü uluslararası dağıtım ve pazarlama bilgisi ve deneyimiyle, Saran’ın Türk voleybolunun global medyada hak ettiği yeri almasını sağlayacağına eminiz.” yorumunda bulundu.

İLGİLİ HABERLER