Epica Awards 2020 başvuruları başladı

Gazeteciler tarafından verilen tek global yaratıcılık ödülü Epica Awards başvurular başladı. Üstelik 31 Ağustos’a kadar yarışmaya katılanlar 100 Euro’luk bir indirimden faydalanabilecek. 1 Temmuz itibariyle kayıtları başlayan Epica Awards’a katılabilmek için son tarih ise 31 Ekim olarak belirlendi.

Basının yaratıcılığı kutlamasına fırsat tanıyan Epica, krize rağmen gelişmek ve hayatta kalmak için rekabetin devam etmesinin gerekli olduğunu düşünüyor. Ayrıca Epica Awards bu yıl; jüri üyelerinin talebi üzerine, Covid-19 salgınıyla ilgili kampanyaların ücretsiz katılabileceği bir kategori sundu. Bu kategorideki tüm gelirler ise Médecins Sans Frontières’e (Sınır Tanımayan Doktorlar) bağışlanacak.

Epica Awards editör direktörü Mark Tungate yaptığı açıklamada “Bunun zor bir yıl olacağını biliyoruz. Ajanslar acı çekiyor. Ancak hükümetlerin ve markaların; sağlık, güvenlik, destek ve dayanışma ile ilgili mesajlarını ilettikleri kampanyalarıyla yaratıcılık patlaması olduğu da doğru. Jürimizdeki gazeteciler, bu ayın yanı sıra önceki aylardan gelen diğer harika çalışmaları da onurlandırmak istiyor” dedi.

Covid-19 sebebiyle tören tarihi henüz onaylanmazken, çevrimiçi bir jüri düzenlemeye karar verilirse katılım tarihlerinin uzatılabileceği de verilen bilgiler arasında yer aldı.

İLGİLİ HABERLER