“Ekonomi Basını Başarı Ödülleri” sahiplerini buldu

Ekonomi Gazetecileri Derneği’nce düzenlenen ”Ekonomi Basını Başarı Ödülleri”, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın da katıldığı törenle sahiplerini buldu. İTO Cemile Sultan Korusu’nda düzenlenen Yaza Merhaba Kokteyli ve Ekonomi Basını Başarı Ödülleri töreninde konuşan Babacan, gazetelerin ekonomi sayfaları, dergiler, ekonomi kanalları ve internet medyasının ekonomi konusunda büyük aşama kaydettiğini, artık çok daha sıhhatli ve sağlıklı haberler gördüklerini, daha doğru haberlerin daha hızlı şekilde halkla ve iş dünyasıyla buluşturulduğunu dile getirdi. Babacan ”Türkiye’nin kendine özgüveni ekonomi gazetecilerine de yansımış durumda. Ben yakalanan bu ivme için, ekonomi gazeteciliğinde gelinen nokta ve kalite için tüm gazeteci arkadaşlarımızı kutluyorum” dedi ve TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, SPK Başkanı Vedat Akgiray, İMKB Başkanı İbrahim Turhan, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, MÜSİAD Başkanı Nail Olpak ve VakıfBank Genel Müdürü Süleyman Kalkan ile birlikte ödül alanlara ödüllerini verdi. 

-Ödüller-
Yazılı basın başarı öyküsü ödülü Ekonomist dergisinden ”Tuncelili Aynur’un Almanya mucizesi” haberiyle Burcu Tuvay, söyleşi röportaj dalında Ekonomist dergisinden ”Bitliste boşaltılmış altı köyüne hayat veriyor” haberiyle Sibel Atik, Habertürk gazetesinden ”Zamanı gelince gittiler şimdi hayata döndüler” başlıklı haberiyle Esen Evran, söyleşi röpörtaj televizyon dalında da Cihan Network TV’den ”Başkent konukları Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı ile söyleşi nedeniyle Hasan Bozkurt aldı. Ekonomi haberi yazılı basın dalında Vatan gazetesinden ”1 milyar lira haram oldu” haberiyle Ufuk Şanlı, Habertürk gazetesinden ”Mercedes’leri var haberi yok” haberiyle Rahim Ak, ekonomi haberi internet dalında da ”www.hurriyet.com.tr”den ”Erbakan Hoca’nın gümüş motor’u sustu” haberiyle Dinçer Gökçe aldı. Ekonomi yazarı dalında Milliyet gazetesinden Osman Ulagay, Zaman gazetesinden Kadir Dikbaş, ekonomi programı dalında Bloomberg HT’den sabah programı ile Cüneyt Başaran ve Açıl Sezen, yazılı basında ”Grafik tasarım” dalında Habertürk’den Barış Bektaş ”İMKB çıkışıyla dünyayı yine kıskandırdı” haberiyle ödül aldı. Yazılı basında ”Yılın Sektör Haberi” dalında Habertürk’den ”Turizmde Ergenekon’a kadar uzanan derin tur” haberiyle Ünsal Ereke, Radikal gazetesinden de ”Yaşlılıktan acil satılık şirket” haberiyle Sibel Cingi aldı.
Yerel Basın ödülü dalında Batman Çağdaş gazetesinden ”Yörenin Değişmeyen yüzü şiddet ve yoksulluk” haberiyle Barış Arslan, Refleks gazetesinden de Mehmet Uluğtürkan aldı.
Jüri Özel Ödülü Hürriyet gazetesinden Ege Cansen’e, Turkcell Özel Ödülü Yeni Şafak’tan Melih Bayram Dede’ye, Nezih Demirkent Özel Ödülü de Sabah gazetesinden ”Bilge köyünde AB yolculuğu” haberiyle Metin Can’a, Namık Ahıska Özel Ödülü Para dergisinden ”Şifadan gelen kazanç’ haberiyle Para dergisinden Erkan Kızılocak, Bülent Yardımcı Özel Ödülü de Bugün gazetesinden ”Çalışana Fastfood işkencesi” haberiyle Zeynep Ceylan’a verildi.

İLGİLİ HABERLER