DWS x TWIST kapsül koleksiyonu Snapchat’te

Twist markasının kendine özgü tarzıyla bağdaşan ve Japonya’da oldukça popüler olan Dirty Workers Studio ekibi yeni bir kapsül koleksiyonu çıkartmak için çalışmalara başladı. Bu buluşmayla body marbling sanatı; Twist ürünlerine taşınmış oldu.

Dirty Workers Studio ekibiyle yirmi gün içerisinde, dokuz farklı ilde, on Twist mağazası ziyaret etmek için özel bir karavan tasarlandı ve marka sloganı olan “Sokağın Özgür Ruhu” teması ile yolculuğa başlandı. Ziyaret edilen mağazalarda katılımcılar ile birlikte etkinlikler düzenlendi.

DWS x TWIST kapsül koleksiyonuna, bu etkinliklerde kullanılmak üzere kişiselleştirilmeye uygun beyaz, basic ürünler ilave edildi. Ziyaretçilerin tercihlerine göre seçilen ürünü marbling tekniğiyle kişiselleştiren DWS ekibi, etkinlikte görsel bir şölenle bu özel desenleri Twist ürünleri üzerinde hayata geçirdi.

Cereyan Medya ile birlikte Snapchat’in Türkiye temsilcisi Goodroll ekibi de mağazalardaki etkinliğe katılımı artırmak için Twist’in hedef kitlesi olan 15-44 yaş kadınların sık kullandığı mecraları analiz etti. Etkinliğin en önemli mecralarından biri olarak çıkan Snapchat için; Twist x DWS iş birliğini yansıtan bir Snap Lens kurgulandı. Bu lenslerin kodları etkinlik yapılan mağazaların içine offline olarak (Snap Code) entegre edildi.

Sadece mağaza içerisindeki Snapcode’u kullananların değil, Snapchat “Keşfet” bölümünden de, sokağın özgür ruhunu yansıtan kişilere bu AR deneyimini sunmak istendi ve Snapchat’in ısı haritası verileri kullanıldı. Ekip, bu verilerden yararlanarak etkinlik yapılan Twist mağazaları etrafında da lensleri aktifleştirdi.

İletişim sonunda, 2000’den fazla kişi lensleri kullandı ve 694 kez sosyal medyada paylaşım yapıldı. Yirmi gün süren bu etkinlik iletişimiyle aynı dönemin 2018 yılı kıyaslandığında;

*Mağaza satışlarında yüzde 55,

*Mağaza ziyaretçilerinde yüzde 69,

*Günlük cirodaysa yüzde 100 artış gerçekleşti.

Tüm iletişim sonucunda 6 milyon kişiye ulaşıldı ve mağaza etkinliklerinin coşkusu sokağın özgür ruhlarına yakışır bir atmosferde gerçekleştirildi.

Ayrıntılı bilgi için: sales@goodroll.com

 

İLGİLİ HABERLER