Domino’s Pizza’dan pizza aşıklarının 2019 yolculuğu…

Domino’s Pizza, lezzet tutkunlarının 2019 yılında en çok hafta sonunda pizza keyfi yaptığını, yaz mevsiminde ise en çok siparişin Ağustos ayında geldiğini açıkladı. Domino’s’un verilerine göre şehir bazında sipariş şampiyonluğunu İstanbul göğüslerken, İstanbul’u Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’daki pizza severlerin siparişleri takip etti. İşte Domino’s Pizza’dan pizza âşıklarının 2019 yolculuğu…

Domino’s Pizza, pizza tutkunlarının 2019 yılı tercihlerini açıkladı. Satışlarıyla Türkiye pizza pazarının yarısını oluşturan Domino’s’un verilerine göre 2019’da hafta sonu evde keyif yapanların en büyük eşlikçisi pizza oldu. Türk halkı hafta sonu pizza siparişi vermeye bayılırken iller bazında sipariş şampiyonluğunu İstanbul göğüsledi. İstanbul’u ise Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’daki pizza severlerin siparişleri takip etti.

Türkiye’nin pizza saati

Türkiye’de en fazla pizza siparişi cumartesi ve pazar günleri verilse de tüketiciler 2019’da haftanın her günü pizzayı tercih etti. Pizza severler adeta tüm günün yorgunluğunu pizzayla atmak istercesine, en çok saat 19.00’da pizza siparişi verdi.

Pizzanın fendi yaz sıcağını yendi

Domino’s’un verilerine göre 2019 yılında yaz sezonunda en çok pizza siparişi ise Ağustos ayında verildi. Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyrederken bile lezzet tutkunları sıcacık pizzalarını yemekten vazgeçmedi.

2019’un sipariş lideri Süperos

Domino’s Pizza’nın en çok sipariş edilen pizzalarının başında bu yıl Süperos geldi. Birbirinden zengin, bol malzemesiyle damakları şenlendiren Bol Malzemos siparişte ikinci, Karışık pizza ise üçüncü oldu.

Sarımsaklasak da mı yesek?

Tüketiciler 2019 yılında da pizzalarına ekstra lezzet katmaktan geri durmadı. Pizzalar sipariş edilirken en çok Sarımsak Kenar tercih edildi. Pizza severler yıl boyunca bir tek pizza siparişiyle de yetinmedi. Pizzanın eşlikçisi olarak kimileri Gurme Patatesi, kimileri Yoğurtlu Sosu istedi. Tatlı keyfine gelinceyse lezzet severler “Sufle’siz olmaz” dedi.

İLGİLİ HABERLER