Digiturk’ten CNN International açıklaması

11 ve 12 Haziran tarihlerinde sosyal medyada Digiturk’ün CNN International’ın yayınını engellediği veya yayını CNN Asia kanalına yönlendirdiği yönündeki iddialara Digiturk’ten yanıt geldi. Bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını dile getiren Digiturk, konuya ilişkin açıklama ve CNN International’ın aylık yayın akışını kamuoyuyla paylaştı. İşte o açıklama:
Değerli Basın Mensubu,
11 ve 12 Haziran tarihlerinde sosyal mecralarda Digiturk’ün CNN International yayınını engellediği veya yayını CNN Asia kanalına yönlendirdiği yönünde dile getirilen iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.
CNN kanalı kendi bölgesel yayın politikasını uygulamaktadır. İngiltere de dahil olmak üzere Avrupa’nın pek çok ülkesinde aynı sinyal üzerinden yayın yapan CNN International,  günün belli saatlerinde Asya yayınına bağlanmaktadır. Bu durum yalnızca Digiturk için değil, Türkiye ve Avrupa’da yayın yapan  diğer platformlar için de geçerlidir. CNN International bölgesel yayın içeriği ile Digiturk 143. kanalda yayına devam etmektedir. Kanalın aylık yayın akışı planlaması ve CNN International tarafından yapılan açıklama ekte bilginize sunulmuştur.
Digiturk olarak platformumuzda yer alan herhangi bir kanalın yayın akışına ve içeriğine müdahale etmek gibi bir yetkimiz ve hakkımız bulunmamaktadır. Kurumsal yönetim ilkelerimiz çerçevesinde böyle bir eğilimimiz de olamaz.
Konuyla ilgili iddiaları gündeme taşıyan herkesi bu açıklamamızı dikkate almaya, sağduyulu davranmaya ve resmi olarak şirketimizce yapılmamış açıklamalara itibar etmemeye davet ediyoruz.
Bilgilerinize önemle arz ederiz.
 
Digiturk

İLGİLİ HABERLER