“Deneyim Tasarımı ve Yönetimi”nin en iyileri XCO’da buluşuyor

 

Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan Deneyim Tasarımı&Yönetimi Konferansı XCO, dünyadan ve ülkemizden önemli isim ve markaları bir araya getiriyor. Marketing Türkiye’nin öncülüğünde düzenlenen XCO, “fark yaratan bir deneyim” yaşatma iddiasıyla yola çıkıyor. Zirvede ayrıca, müşteri deneyimini en iyi yöneten ulusal ve uluslararası markalar da ödüllendirilecek.

Dünyada giderek yükselen bir değer olan “deneyim”, pazarlama profesyonelleri tarafından araştırılıyor, anlamlandırılıyor. Bütünleşik pazarlamanın lider dergisi Marketing Türkiye de bu yükselen değeri düzenleyeceği zirveyle taçlandırıyor. Marketing Türkiye tarafından 23 Mayıs Pazartesi günü SALT Galata’da düzenlenecek Deneyim Tasarımı&Yönetimi Konferansı XCO ile “fark yaratan bir deneyim” ortaya koyulacak. “Özgün Müşteri Deneyimi” ve “Kusursuz Servis Tasarımı” konularında vizyon yaratma hedefiyle yola çıkan ve Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan zirve, iş dünyasını gerçek hayat ile “müşteri deneyim” olgusu etrafında bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Günseli Özen Ocakoğlu: Farklı bir konferans deneyimi olacak

Zirveyle ilgili konuşan Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu, “Pazarlama disiplininde kavramlar ortak bir dil yaratmak adına önemlidir. ‘Deneyim’ de onlardan biri. Ancak ‘deneyim’ bir kavramdan öteye giderek kendisi başlı başına yükselen bir pazarlama yaklaşımı oluyor. Her ne kadar tüm kuşaklar için ‘deneyim’ çok önemli olduysa da ‘yeni nesil Y’lerle Z’ler’ deneyimlemeyi’ öncekilere göre daha çok önemsiyor. Markalar da durumun farkında ve “ürün veya hizmetle iletişim kurmanın” ne denli elzem olduğunu görüyor. İşin ilginç yanı nihai sonuç ‘müşteriyi anlamak’ olsa da deneyim her sektör için farklı bir süreç anlamına geliyor. Bu nedenle önce kavramın içini doldurmak ve olabildiğince fazla örnekle anlatmak gerekiyor. Deneyim, tasarlamak ve yönetmek toplumsal alışveriş kültürümüze de çok uygun. Eh ne de olsa ekmeği de domatesi de dokunmadan almayan ‘milli’ bir alışveriş anlayışımız var” dedi.

Ocakoğlu, “İstedik ki Deneyim Tasarımı&Yönetimi Konferansı 30’dan fazla sektörde tüm sorulara cevap versin. Farklı bir konferans deneyimi sunma isteğimizi SALT Galata’yı da bizzat deneyimleyerek hayata geçireceğiz. SALT Galata’nın büyülü sahnesi 38 konuşmacımıza ev sahipliği yaparken deneyim alanındaki sürprizler ve Neolokal’in dünyaca ünlü şefi ‘tat tasarımcısı’ Maksut Aşkar’ın yarattığı lezzet deneyimiyle konferansın kendisi de bir deneyim olacak.  Marketing Türkiye yine bir ilki gerçekleştiriyor ve hem deneyimi konuşuyor, hem deneyimi başarıyla yöneten ‘Teşekkür Ekonomisinin A.L.F.A. markalarını’ ödüllendiriyor ve konferansın iklimini gerçek bir deneyim alanına dönüştürüyor” diye konuştu.

Önemli konuşmacılar birikimlerini paylaşacak

23 Mayıs 2016 Pazartesi SALT Galata’da tüm gün sürecek Deneyim Tasarımı& Yönetimi Konferansı XCO’ya, Türkiye’den ve dünyadan önemli konuşmacılar katılacak. Gazeteci-yazar Jay Cassano, haberci gözüyle bölge insanıyla ilgili gözlemlerini katılımcılarla paylaşırken; SAS Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Pazarlama Müdürü Nurcan Bıçakçı Arcan ise konferansta “Müşteri Yolculuğunda Veri Analitiği”ni  anlatacak. Perakende ve deneyim tasarımıyla marka stratejisi üzerine yoğunlaşmış bir girişimci olan ve I-AM London Kreatif Tasarım Ajansı Kurucu Direktörü Jon Blakeney da katılımcılara, bütüncül bakış açısıyla deneyimin tasarımda nasıl buluşturulabileceğini aktaracak.

Konferansın ikinci yarısında FutureBright Group Kurucu & Yönetici Ortağı Akan Abdula, katılımcılarla “Oto Pilota Bakmadan Deneyim Kurgulamayınız” başlıklı sunumu paylaşacak. 1985’ten 1998’e kadar Cirque du Soleil’in tüm şovları ve gelişiminde önemli rol alan Franco Dragone Entertainment Group’un sözcüsü Robert Juarez ile pazarlama alanında teknolojiyi, temalı etkinlikleri ve tasarım deneyimini kullanarak fark yaratan Marketing Toys’un kurucusu Koray Özdemir birlikte sahneye çıkacak. Yapı Kredi Çağrı Merkezi Direktörü Aslı Çiftçi, “Kişiye Özel Finansal Hizmet Tasarımı”nın nasıl gerçekleştirildiğini anlatacak.

Fransa’nın en ünlü perakende ve alışveriş bloglarından birinin kurucusu olan, Altavia Group Shopper Mind Genel Müdürü Jean Marc Megnin, Shangai’dan New York’a alışverişçi deneyimindeki büyük gelişmeleri aktaracak. Jules Verne Travel&Event Genel Müdürü ve Jabiroo.com kurucusu Ayşe Yağcı Büyükpınar, kişiye özel tasarlanmış seyahat programı deneyimini paylaşacak. TAV Havalimanları İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Ali Bora İşbulan, havalimanlarında hızın ve konforun deneyimini anlatacak. Zirvenin son konuşmacısı ise uzun yıllar pazarlama ve satış alanında üst düzey yöneticilik yapan ve müşteri sadakat programları proje yönetimi ve danışmanlık hizmeti veren 360DRC Marketing’in kurucusu Özgür Şahin olacak.

Müşteri deneyimini en iyi yaşatan firmalar ödüllendirilecek

Deneyim Tasarımı & Yönetimi Zirvesi’nin hemen ardından, “Müşteri deneyimini en iyi yöneten markalar”ın ödüllendirileceği A.L.F.A. (Actionable, Leader, Fast, Ambitious) Awards Ödül Töreni düzenlenecek. Sikayetvar.com’da yer alan gerçek şikayetleri baz alan ve araştırma metodolojisi Method Research Company tarafından geliştirilen A.L.F.A. Awards’da 25 sektörde müşteri deneyimini en iyi yöneten markalar ödüllendirilecek.

Detaylı bilgi için:

Feveran İletişim / Hilal Dereli – hilal@feveraniletisim.com – 0536 379 29 94 

İLGİLİ HABERLER