Corporent, Murat Özsoy’u ailesine kattı

Araç kiralama sektörüne farklı bir anlayış getirmek için yola çıkan Corporent, kurumsallaşma adına kabuk değişimine giderek ilk  transferini yaptı. Corporent’in Mali ve İdari İşler Direktörlüğü  görevine deneyimli isim Murat Özsoy getirildi. Özsoy, markanın önümüzdeki dönemdeki stratejik yapılanması ile mali ve idari konularını yönetecek.

İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Özsoy, yüksek lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünde tamamladı. Sabancı Üniversitesi’nde yönetici geliştirme, liderlik alanlarında da eğitim aldı.  Aynı zamanda iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Özsoy, daha önce  Borusan Otomotiv’de Premium Finance markasının kuruculuğunu üstlendi.  Bankalarla uzun süreli stratejik iş ortaklıkları kurarak kredili otomobil satışlarının artmasına ve kolaylaşmasına katkıda bulunan Özsoy, şirketin daha fazla otomobil satmasına yardımcı oldu.

Türkiye genelinde tüm showroomlardaki kredili otomobil alımlarını ve sigorta faaliyetlerini  sıfırdan oluşturarak yöneten Özsoy 12 yıllık bankacılık geçmişinin ardından 7 yıllık otomotiv sektörü tecrübesiyle masanın her iki tarafında da aktif olarak görev aldı. Finansbank’ta çalıştığı süre boyunca Özsoy otomobil distribütörü firma ilişkilerinin yönetilmesi, emlak ofisleri ile ilişkilerin yönetilmesi; bayiler ve şubeler kanalıyla internet, sms, online kanallar vasıtasıyla kredi kullandırım projelerinin yönetilmesi ve İş Bankası’nda taşıt kredisi kampanyalarının yapılması, yönetilmesi çalışmalarını başarıyla yürüttü.

İLGİLİ HABERLER