Casper 2013 yılı satış hedefini açıkladı

2012 yılında bilgisayar pazarında yaşanan yaklaşık yüzde 5’lik küçülmeye karşın, Casper, 2012’de pazar payını da büyüterek liderlik koltuğuna oturdu. Uzun yıllardır hem notebook hem de desktop satışlarında birinciliği kimseye kaptırmayan Casper, bu yıl bu iki pazarın toplamının da yüzde 18.6’lık pay ile lideri oldu. Casper, 2012 yılını 414 bin adet ürün satışı ve 418 milyon TL’lik ciro ile kapattı. Casper, bilgisayar sektöründe, uluslararası markaların yer aldığı bir pazarda, yerel marka olup, hem notebook hem desktopta pazar lideri olan tek marka konumunda. Casper 2013 yılında da 1 milyon adet ürün satışı ve 600 milyon TL lik ciro hedefi ile sektör liderliğindeki iddiasını sürdürüyor.

Türkiye’nin ilk dokunmatik ultrabooku Casper’dan
Windows 8 işletim sisteminin lansmanıyla birlikte, teknoloji dünyası farklı bir yılı geride bıraktı. Teknoloji alanında ki gelişmeleri anında ürünleriyle müşterilerine yansıtan Casper, Windows 8 donanımlı ürün kategorisini 5’e yükselterek sektöre büyük hareketlilik kazandırdı.

Allinone ürünlerinde müşteriye özel uygulamalar sunuluyor
Casper’ın, 2012’de en çok dikkat çeken ürünlerinden biri de 23.6” ekran büyüklüğüne dokunmatik teknolojisi entegre ettiği Allinone kategorisinde oldu. Tüketiciye kablo karmaşasından uzak, geniş ekranlı, şık ve konforlu kullanım imkanı sunan dokunmatik ekranlı All in One serisi, 2013’te de iddiasını sürdürmeye devam edecek.

2013 Yılında Yeni Sürprizler
Casper, 2013 yılında, en az 10 yeni modelle tablet kategorisinde de lider olmayı hedefliyor. Tablet pazarındaki iddiasını sürdüren Casper, 2013’te, istenildiğinde klavyeli veya klavyesiz kullanılabilen, kağıt tablet olarak bilinen çok ince tasarıma sahip dizaynlı tabletleri piyasa sunacaklarını açıkladı. Casper CEO’su Charlotte Lamprecht; “Akıllı telefon üretimi konusunda da çalışmalarımız olacak. Dizayn ve çeşitli konfigürasyon çalışmalarımız günümüz ve gelecek teknolojisine paralel şekilde devam etmekte. Ar-ge ekibimizle birlikte yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda teknoloji severlerin beklentilerini karşılayacak çok sayıda çeşitli formdaki ürünlerimizi kullanıcılarımızla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

İLGİLİ HABERLER