Cannes Lions, koronavirüs nedeniyle 2020 için iptal edildi

Koronavirüs salgını nedeniyle ilk olarak Ekim ayına ertelenen Cannes Lions, koronavirüs’ün pazarlama, yaratıcılık ve medya sektörleri üzerindeki etkisinin dünya çapında hissedilmeye devam etmesi nedeniyle 2020 yılı için iptal edildi. 

Dünyanın en büyük ajans networklerinden bir kısmı geçtiğimiz günler boyunca Ekim ayında gerçekleştirilecek Cannes Lions reklam festivaline katılmayacaklarını ancak festivali uzaktan da olsa destekleyeceklerini bildirmişti. Fakat Cannes Lions daha önce belirlendiği gibi festivalin Ekim ayında gerçekleşmeyeceğini açıkladı. 2020 süresince iptal edilen festivalin 2021 Haziran ayında gerçekleşeceği belirtildi.

Cannes Lions Başkanı Philip Thomas şunları söyledi: “Özünde Cannes Lions her zaman yaratıcılık ve Lions hakkındaydı. Yaratıcı topluluğun karşılaşabileceği başka zorluklar olduğunun farkındayız ve sadece ölçütü belirleyecek, işi ileri sürecek bir konumda değil. Pazarlama ve yaratıcı endüstrilerin birçoğu şu anda kargaşa içerisinde ve bu yıl festival hakkındaki tüm spekülasyonları kaldırarak sektöre durum hakkında netlik kazandırmak için kararlarımızı mümkün olduğunca erken vermeye çalıştık ve bu yüzden bugün bu açıklamayı duyuruyoruz. ”

İLGİLİ HABERLER