C Level Club’da kokunun sihirli dünyasına yolculuk yapıldı

Bu yıl aylar öncesinden C Level Club etkinlikleriyle başlayan Deneyim Tasarımı ve Yönetimi Zirvesi XCO’19’un deneyim yolculuğu devam ediyor. Üst düzey pazarlama iletişimi profesyonelleri için Marketing Türkiye tarafından 2012 yılında kurulan bir bilgilendirme ve networking platformu olan C Level Club’ta yılın ikinci buluşmasında kokuların büyülü dünyasına yolculuk yapıldı.

“Kahve Dünyası Fabrika Veliefendi”den sonra C Level Club’ın ikinci durağı MG International Fragrance’ın Gebze’deki fabrikası oldu. Kokunun artık bilinçaltına direkt ulaşan tek duyu olduğu ve satın alma davranışı üzerinde de ciddi bir etki yarattığı bilinen bir gerçek. Yarım yüzyılı aşkın süredir uluslararası pazarlar için esans ve ham madde üretimi yapan MG International Fragrance’ın 27 Mart Çarşamba günü Gebze’deki fabrikasında gerçekleşen C Level Club buluşmasında hem kokuların büyülü dünyasına yolculuk yapıldı.

Önce Think Neuro Kurucusu Doç. Dr. Yener Girişken kokunun tüketici davranışları üzerindeki etkisini anlattı. Ardından MG International Fragrance Dijital Pazarlama Uzmanı Koray Sevinç parfüm dünyasının geleceği ve günümüzün koku trendlerini anlatırken, Parfümör Jorge Lee nasıl parfümör olduğunu ve parfümün nasıl tasarlandığını katılımcılarla paylaştı. Jorge ayrıca kişilerin doğru parfümü nasıl seçmeleri gerektiğine dair tüyolar verdi. Doç. Dr. Aytuğ Altındağ ise keyifli sunumunda “Koku duyusuyla bilinçaltımızda nerelere sesleniyoruz? Koku duyusunu kaybettiğimiz zaman nelerden mahrum oluyoruz?” sorularını yanıtladı.

Sunumların ardından MG Internatıonal Fragrance Company Şef Parfümörü Jorge Lee önderliğinde yapılan “Koku Workshopu” ile katılımclar kendi parfümlerini hazırladı. Ortaya çıkan güzel parfümler pazarlamacıların burnunun iyi koku aldığını bir kez daha kanıtladı.

Şimdi sırada yeni deneyimler var:
Raffles Art Tour / 16 Nisan
Nonstop Zula Espor Merkezi’nde Espor Deneyimi / 25 Nisan

 

İLGİLİ HABERLER