“Büyük veri” pazarlama dünyasına ne tür fırsatlar sunuyor?

 

SAS, 6 Nisan’da İstanbul’da düzenleyeceği “Contextual Customer Engagement in the Era of Big Data” temalı etkinlikle büyük veri analtiğinin pazarlama dünyasına sunduğu fırsatları sektörün önde gelen temsilcileriyle inceliyor. Etkinlikte , Dijital Çağın Tüketici Davranışı ve Perakendede Müşteri Yolculuğu panellerinin moderatörlüğünü Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu gerçekleştiriyor.

Organizasyonların müşterilerini nasıl daha iyi tanıyabileceklerini, değişen tüketici davranışlarını nasıl adresleyebileceklerini, bunu yaparken dengeli bütçe kullanımını nasıl gerçekleştirebileklerini sektörün önde gelen isimlerinin de katılacağı etkinlikte tartışacak olan SAS, pazarlamacıların büyük veri analizini bu amaçlar için nasıl kullanabileceğini anlatacak.

SAS Türkiye Genel Müdürü Hakan Erdemli’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olak etkinlikte, İş Bankası Dijital Bankacılık Birim Müdürü Murat Kaya Beşiroğlu yapacağı konuşmada İş Bankası’nın analitik CRM yolculuğunun detaylarını paylaşacak.

Moderatörlüklerini  Günseli Özen Ocakoğlu’nun yapacağı, Dijital Çağın Tüketici Davranışı ve Perakendede Müşteri Yolculuğu başlıklı panellerde ise Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cenk Koçaş,  Ziraat Bankası Ortaklıklar ve BT Yönetimi Grup Başkanı Can Örüng, Turkcell İş Analitiği Müdürü Uygar Yüzeroğlu, Ipsos Pazar Çözümleme Direktörü Ahu Şendilmen,  Carrefoursa CRM Direktörü Necati Özdeniz, Zubizu CRM & Müşteri Analitiği Direktörü Tunç Özcan ve Hepsiburada.com CRM ve Kampanya Müdürü Kutay Konakçı yer alacak.

Analitiğin Pazarlama Alanında Etkin Kullanımı

SAS Bütünleşik Pazaralama Çözüm Direktörü Rene van der Laan’ın yapacağı SAS Müşteri Karar Merkezi başlıklı sunumda ise pazarlamada analitiğin yükselişi ve merkezi bir pazarlama analitiği platformuna geçişin önemi ile birlikte pazarlama analitiğinin temeli olan müşteri verilerinin analizi konuları aktarılacak. Etkinliğin son sunumunda SAS Türkiye Pazarlama Çözümleri Müdürü Celal Kavuklu, analitiğin pazarlama alanında etkin kullanımı ve pazarlama stratejilerine entegre edilmesinin gerekliliğini anlatacak. Etkinlik akşam Ayhan Sicimoğlu’nun da yer alacağı parti ile sona erecek.

İLGİLİ HABERLER