Bülend Özaydınlı Migros Yönetim Kurulu Başkanlığı Görevini Tuncay Özilhan’a devretti

 

Bülend Özaydınlı, Migros Ticaret A.Ş. Genel Kurulu’nda Migros Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devretti. Migros’un 2015 yılı Genel Kurulu’nda yeni yönetim kurulu seçildi.  Anadolu Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Migros Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Türk perakendecilik sektörününde bugün modern perakendecilikte referans haline gelen Migros modeline, Migros’un 5. jenerasyonunu karşılayan 62 yıllık geçmişinde pek çok İlk’in hayata geçmesine, Bülend Özaydınlı öncülük etti.

İş hayatına 1972 yılında Oyak Grubu’nda başlayan Özaydınlı, burada İştiraklardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, şirketlerin Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkanı olmak üzere , 15 yıl görev yaptı. 1987 yılında Koç Topluluğu’na geçen Özaydınlı, 20 yıl süreyle Migros Genel Müdürlüğü, Koç Holding Fiat Grubu Başkanlığı, Koç Holding CEO’luğu ve Koç Grubu Şirketleri Yönetim Kurulu Üyelikleri yaptıktan sonra, Migros’a yeniden dönerek 8 yıl süreyle Executive Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Mart 2016’da Genel Kurul’da ise bu görevinden ayrıldı. Toplam 44 yıllık iş deneyiminde, uzun vadeli stratejik yaklaşım ile bulunduğu görevlerde birlikte çalıştığı takımlar ve içinde bulunduğu sektörler için dönüşüm projelerine öncülük etti.

 

İLGİLİ HABERLER