Bu mesaj erkeklere: Vücudunuzla barışın!

İngiltere merkezli Surge markası iletişim kampanyasında her vücut tipinden erkeklere yer verdi. Marka sözcüsü yaptığı açıklamada, amaçlarının erkekler üzerindeki kusursuz görünme baskısını yok etmek ve herkese hitap etmek olduğunu vurguladı.

İç çamaşırı kampanyalarında görmeye alışık olduğumuz tek tip kadın ve erkek modeline karşı duruşları bu yıl sıkça gördük. Estetik algısını tek tipleştirerek yapılan reklamlara karşı, farklı vücut tiplerine göre birçok kadının modellik yaptığı marka iletişim kampanyalarına şahit olduk. Bu sefer benzer bir hareket erkek iç çamaşırları üreten yeni bir marka olan Surge’den geldi.

İngiltere’de yaşanılan yeme bozukluklarındaki artışa dikkat çekmek isteyen marka bu durumu erkekler için ele aldı. Spor salonlarında sağlıklı bir vücuda sahip olsalar bile kendilerini yetersiz gören hatta bu durumu hastalık boyutunda yaşayan kişilerin sayısının yükselmesini, insanların tek tipleştirilmesine bağlayan iç çamaşırı markası Surge esas amaçlarının erkeklerin vücutlarıyla barışık olmasını sağlamak olduğunu özellikle vurguluyor.

kaynak: the sun

İLGİLİ HABERLER