British American Tobacco Türkiye’den Yurtdışına Üst Düzey Atama

BAT Türkiye finans ekibine 2012 yılından bu yana liderlik eden Ram Addanki, yeni görevi kapsamında; Hırvatistan’daki TDR özelleştirmesi yatırımı kapsamında Avrupa merkezdeki iş hacmi ve global büyüme stratejisi faaliyetlerine katkıda bulunacak.

Kariyeri boyunca birçok önemli pozisyonda görev yapan Ram Addanki, 1994-1998 yılları arasında VST Endüstrileri Ltd. bünyesinde Finans Yöneticisi olarak yürüttüğü görevinin ardından BAT ailesine katıldı. Addanki, 21 yıllık tecrübesinde BAT Rusya’da Doğu Avrupa Bölgesi Denetim ve Risk Başkanı, Finans Müdürü, Batı Avrupa Bölgesi Finans Şefi, BAT Çek Cumhuriyeti Genel Müdürü ve son olarak BAT Türkiye Finans Direktörü görevlerinde bulundu.

BAT Türkiye’de Finans Direktörü olarak başarılı çalışmalar gerçekleştiren Addanki; BAT Türkiye’nin büyüme stratejisine, fiyatlandırma, maliyet yönetimi uygulamalarında rekabetçi ve proaktif kararlar verilmesine katkı sağladı. Ram Addanki, yurt dışı ile birlikte BAT Türkiye’de kazandığı tecrübe ve deneyimleri, yeni görevinde Hırvatistan’daki çalışmalarına da taşıyacak.

Ram Addanki’nin Finans Direktörlüğü görevini ise 1 Eylül 2015 itibariyle Shadid Afzal devraldı. BAT kariyerine 1997 yılında Pakistan’da yönetici adayı olarak başlayan Afzal; Nijerya, Senegal ve Güney Kore’de çeşitli sorumluluklar almış ve son olarak 2011 yılı itibariyle Vietnam & EAA Bölgesinin Finans Direktörlüğü görevini üstlenmişti.

İLGİLİ HABERLER